× Zdrowe odżywianie

Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #44160 przez Nejtiko
Hejka. Mam pewien problem. Przez wiele lat odżywiałam się...niezbyt zdrowo i...miałam zbyt duży apetyt. Około miesiąc temu zaczęłam się zdrowo odżywiać. Chciałam spożywać posiłki co najmniej 3 razy dziennie, jednak pojawił się problem. Wraz z rozpoczęciem stosowania zdrowej diety rozpoczęłam kurację wieloma różnymi ziołami, ziarnami, naparami, wywarami itp. przez co...straciłam apetyt. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ponieważ nie prowadzę aktywnego trybu życia. Pomijając codzienną poranną 15 minutową gimnastykę i co tygodniowe porządki w domu praktycznie cały dzień siedzę lub leżę w domu/pracy(pomijając sytuację gdy gdzieś wychodzę, a kilka razy w tygodniu wychodzę). Tak czy inaczej-po zjedzeniu śniadania przez całą resztę dnia po prostu nie jestem głodna. Mam jeść na siłę? To chyba niezbyt zdrowe...Jestem człowiekiem który ogólnie rzecz biorąc żyje w zwolnionym tempie i prawie wszystko robi wolniej od pozostałych, więc biorąc także to pod uwagę oraz to że to właśnie rano wszystkie substancje są najlepiej wchłaniane przez organizm sądzę że jedzenie samego śniadania jest dla mnie w zupełności wystarczające, a jeśli nigdy z takiego sposobu odżywiania nie zrezygnuję to uniknę efektu jojo, prawda? Oczywiście moja dieta jest zróżnicowana. Jednego dnia jem warzywa, drugiego owoce, trzeciego jakieś zborza i jajka itd. Co o tym sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #44164 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
Dziewczyno, nie igraj ze zdrowiem, bo to się źle skończy. Żyjesz w zwolnionym tempie, bo nie dostarczasz organizmowi potrzebnej energii. A nie dostarczasz dlatego, że jesz tylko śniadania. I jak je zjesz to organizm nie przerabia tego na energię tylko odkłada na zapas w postaci np tłuszczyku na biodrach, bo nie wie kiedy będzie następny posiłek. Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać i nie tyć to powinnaś jeść nawet nie 3 ale 5 małych posiłków dziennie. Wtedy wszystko będzie pięknie przyswojone, nic się nie odłoży na boczkach i w dodatku będziesz tryskać energia. Ułóż tak sobie dzień, żeby co kilka godzin zjeść cokolwiek, nawet tylko owoc czy jogurt. A jak organizm przestawi się, to będzie domagał się jedzenia kilka razy dziennie.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #44181 przez nata
Nejtiko, piszesz na poważnie czy żartujesz sobie? Jeśli poważnie to coś jest nie tak. Jesteś pewna, że sensownie bierzesz te wszystkie zioła? Wywal wszystko i zacznij jeść kilka razy dziennie ale małe porcje. I obserwuj co się dzieje. Jedzenie raz dziennie zdecydowanie nie jest zdrowe i z pewnością doprowadzi cię do choroby. Może zacząć od warzywnych i owocowych przekąsek?

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #44693 przez babka8
Replied by babka8 on topic Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
Dziewczyny nie igrajcie z ogniem ja w ten sposób całkowicie rozleniwiłam swoją przemianę materii I miałam poważny problem z wypróżnianiem-do tego jeszcze doszedł fakt ze piłam herbatki które nijako mi pomagały ale to było chwilowe,w pore udałam się do specjalisty który przepisał mi lekkostrawną dietę I Dicopeg 10 g który pozwolił mi się swobodnie wypróżniać,mam nauczkę na przyszłość żeby jeść regularnie I rozsądnie bo głodówki nie pomogą lecz zaszkodzą

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #44708 przez jagna
Replied by jagna on topic Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
Wystraszyłyście dziewczynę, ale mam nadzieję że przemyślała sprawę i zaczęła odżywiać się racjonalniej. A co do śniadań, to kiedyś była modna taka dieta, wg której nic nie jadło się do południa, więc coś przeciwnego.

Jagna

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #44756 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
Myślisz o diecie Diamondów? Tam chodziło nie tylko o wstrzymywanie się ze śniadaniem do momentu wypróżnienia ale i o niełączenie konkretnych pokarmów. Nie bardzo pamiętam ale chyba nie można było jeść mięsa z ziemniakami, ryżem czy makaronem więc jak dla mnie to niezbyt praktyczne.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #45518 przez alamakota
Replied by alamakota on topic Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
Nie wiem, czy jedzenie samych śniadań to dobry pomysł. Wg mnie dania powinny być zbilansowane i powinno być ich więcej w ciągu dnia niż jedno. Ja np. na śniadanie wybieram kawa inka oliwka 24, ale inne posiłki - jem, jak najbardziej i nie omijam :)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena