× Zdrowe odżywianie

Jajka od kur z wolnego wybiegu

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38741 przez halina
Jajka od kur z wolnego wybiegu was created by halina
Słyszałyście o jajkach ekologicznych zawierających dioksyny przekraczające normę? Kurki chodzą po ogrodzie i dziubną tu i tam i łykają wszelkie zanieczyszczenia, w tym dioksyny, najgroźniejszą toksynę kumulującą się w organizmie przez lata. A te dioksyny są z dymu z komina, gdy pali się byle czym, w tym plastikiem. Co o tym sądzicie? Ja dziś kupowałam jajka i ... kupiłam klatkowe, tyle że wielozbożowe. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38746 przez blondie
Replied by blondie on topic Jajka od kur z wolnego wybiegu
To rzeczywiście ciężko, gdy kupuje się jajka w sklepie. Może warto więc sprawdzić wybrane gospodarstwa i od nich kupować? Ale tak myślę, że z jajami z naprawdę ekologicznych ferm nie powinno być tak źle, bo ludzie je prowadzący mają generalnie ekologiczną świadomość i nie palą plastikami i miałem węglowym w piecu. ;)

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38768 przez halina
Replied by halina on topic Jajka od kur z wolnego wybiegu
Oki, zgadzam się, że właściciele ekologicznych ferm mają ekologiczną świadomość, ale nie mają wpływu na piece i kominy sąsiadów. W przykładzie, o którym czytałam, była młoda para z dzieckiem, która prowadzi ekologiczne gospodarstwo, ich kurki chodzą po ogrodzie, na który opada dym z komina sąsiadów, a sąsiedzi palą byle czym i stąd dioksyny w jajkach. ;)

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38772 przez ma_ryna
Replied by ma_ryna on topic Jajka od kur z wolnego wybiegu
Czyli jak kupujesz jajka na wsi u sprawdzonego gospodarza to i tak nie wiesz co kupujesz, bo nie wiesz czym palą sąsiedzi? Masakra. :(

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38827 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Jajka od kur z wolnego wybiegu

ma_ryna napisał: Czyli jak kupujesz jajka na wsi u sprawdzonego gospodarza to i tak nie wiesz co kupujesz, bo nie wiesz czym palą sąsiedzi? Masakra. :(

Chyba że wiesz. Ja kupuję na wsi, gdzie mam działkę letniskową. To właściwie nie jest sama wieś tylko kilka gospodarstw rozrzuconych wśród lasów i jezior. Kiedyś rzeczywiście palili dużo i byle jakim węglem, ale kilka lat temu wszyscy ocieplili swoje domy i teraz nawet jak przyjadę zimą to nie widzę dymu z kominów. Tyle co musza palić to palą drewnem, zwłaszcza że drzew do wycinki wokół dużo. Więc jajeczka powinny być ekologiczne. :)

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #39927 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Jajka od kur z wolnego wybiegu
Najlepiej kupować jajka ekologiczne nie na targu tylko w sklepie i certyfikowane. Muszą mieć znaczek BIO (z drzewkiem w literze O) i naklejkę z białymi gwiazdkami na zielonym tle z nr jednostki certyfikującej i kraju pochodzenia. Wszystko reszta tj same napisy bio, eko itp to na ogół ściema. A te certyfikowane fermy są co roku kontrolowane i można im wierzyć. Myślę, że w każdym hipermarkecie znajdzie się takie prawdziwie ekologiczne produkty, nie tylko jajka.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #39940 przez halina
Replied by halina on topic Jajka od kur z wolnego wybiegu
Dzięki Olu. Faktycznie widziałam takie jaja chyba w Carrefourze.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena