× Zdrowe odżywianie

Olej tłoczony na zimno z konopi?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38606 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
Nie próbowałam wprawdzie ale powinien być smaczny i łagodny, tak jak kiełki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38609 przez anka
Replied by anka on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?

raviola napisał: Nie próbowałam wprawdzie ale powinien być smaczny i łagodny, tak jak kiełki.

Zależy jakie kiełki, takie jeszcze białe długości kilku mm tak, ale takie zielone 2cm już mają trawiasty posmak. I taki trawiasty olej zdecydowanie nie odpowiadałby mi.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu - 6 lata 7 miesiąc temu #38618 przez Marta.Jaworska
Replied by Marta.Jaworska on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
@Raviola

India Cosmetics (zobaczcie sobie - indiacosmetics.pl) też jest producentem swojego oleju, więc myślę że można im zaufać.
Ja jem go już prawie codzinnie! Ale posłuchajcie tego! Moja córka ma problem z atopowym zapaleniem skóry (w zgięciach rąk i nóg, choć latem jest dużo gorzej). Smaruję jej zaczerwienienia dwa razy dziennie małą ilością oleju i co? Działa dokładnie tak samo jak maść z apteki, skóra ma normalny kolor :)

Polecam też ciekawy artykuł z bloga, który znalazłam - agnieszkamaciag.pl/olej-konopny-zapomniany-skarb/

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38678 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
Marta, byłam na stronie India Cosmetics ale nigdzie nie widzę informacji, że są producentem oleju i mają swoją tłocznię. W certyfikatach znalazłam za to info, że certyfikat na oleje jest na "Zakup oleju z konopi siewnych , przechowywanie i dystrybucję". Więc jak to jest z produkcją?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38683 przez olga
Replied by olga on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
To, że olej nie jest tłoczony na miejscu nie oznacza jeszcze że jest gorszy. Ale na ogół tak jest, że dystrybutorzy sprzedający olej pod własną marką importują najtańszy produkt i jakość może być wprost proporcjonalna do ceny. Co innego gdyby była informacja gdzie on jest tłoczony i dołączony certyfikat tłoczni.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38699 przez anka
Replied by anka on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
Marta, a na tym oleju, który ty kupiłaś, nie ma informacji jaki jest kraj pochodzenia?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38710 przez blondynka
Replied by blondynka on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?

anka napisał: A olej z kiełków pszenicy próbowałyści? Podobno mega zdrowy, ale jak ze smakiem?

Ja kiedyś miałam i niczego specjalnego, ani na plus, ani na minus nie zuważyłam. Robiłam z niego sos do sałatek. Myślę że warto co jakiś czas zmieniać oleje bo za każdym razem będą inne składniki przyswajane.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena