× Zdrowe odżywianie

Olej tłoczony na zimno z konopi?

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #38557 przez Marta.Jaworska
Olej tłoczony na zimno z konopi? was created by Marta.Jaworska
Witam wszystkich w moim pierwszym poście ;)

Próbowałyście kiedyś oleju z konopi? Ja wróciłam z Hiszpanii po długiej nieobecności i tam trafiłam na taki specyfik.
Jak zostało mi powiedziane jest to jeden z najzdrowszych olejów tłoczonych na zimno, jakie zna świat (chodzi tu przede wszystkim o proporcje kwasów omega).
Dlaczego tak mi przypasował skoro jest jeszcze kilka olejów tłoczonych na zimno o równie zbalansowanym składzie? Ma super smak, niepowtarzalny, naprawdę, musicie spróbować same.
I tutaj pojawia się problem, wróciłam do Polski i nie ma już mojego oleju konopnego w sklepach.
Próbowałyście? Możecie coś polecić?
Sama trafiłam na firmę India Cosmetics i zamówiłam olej od nich, wystawię opinię, jak tylko przyjdzie paczka.
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu - 6 lata 9 miesiąc temu #38559 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
Witaj Marta. Chyba słabo szukałaś.. Jest mnóstwo tego oleju. Ja polecam Olvity, najtańszy w aptece Ale Leki, 22 zl za butelke 250 ml.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #38572 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
A to legalne u nas?

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #38573 przez raviola
Tak, legalne, bo to konopie siewne, które prawie nie ma narkotycznego składnika jak to konopie nielegalne.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #38582 przez Marta.Jaworska
Replied by Marta.Jaworska on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
Dostałam już przesyłkę :) Z olejem konopnym i zestawem ekologicznych-organicznych kosmetyków - maseczką i peelingiem, do tego jeszcze nasiona kopopne) - wszystko za 120zł, ale są to produkty w 100% organiczne i to od razu widać i czuć. I co? Bardzo polecam wypróbować olej (może znacie jakies testy ekspertów, jak ten olej wypada na tle innych tłoczonych na zimno?) - jest bardzo smaczny, ma lekko orzechowy smak, świetnie komponuje się z sałatkami, dobra odmiana. Podobnie nasiona, znacznie lepsze te z India Cosmetics niż takie, które kupiłam w Rossmannie za znacznie więcej pięniędzy (w zestawie który kupiłam były właściwie gratisem). Zdążyłam już skorzystać też z maseczki, działa świetnie, doskonale nawilżyła i zmiękczyła moją skórę wczoraj, po ciężkim dniu. :)

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #38599 przez raviola
Szczerze mówiąc to ja mam większe zaufanie do Olvity, bo przynajmniej wiadomo, że sami tłoczą i olej świeży. A te zagraniczne są często oferowane pod marką dystrybutora i nie wiadomo co to za produkt. Przynajmniej tak jest z testowanym przeze mnie olejem z czarnuszki.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #38604 przez anka
Replied by anka on topic Olej tłoczony na zimno z konopi?
A olej z kiełków pszenicy próbowałyści? Podobno mega zdrowy, ale jak ze smakiem?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena