× Zdrowe odżywianie

Świeże mleko z plastikowych butelek

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30336 przez irkagor
Świeże mleko z plastikowych butelek was created by irkagor
Czy też zauważyłyście, że świeże mleko w kartonikach znika wypierane przez to w plastikowych butelkach. I poza tym, że plastik przezroczysty, więc utlenia się wit E z mleka, to jeszcze z oznakowania wynika, że taki plastik nie nadaje się do kontaktu z mlekiem. Jestem wkurzona, bo przez to mleko muszę eliminować kolejne sklepy i jeździć na zakupy do hipermarketu, bo tam jeszcze (na razie?) bywa mleko w kartonikach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30339 przez halina
Replied by halina on topic Świeże mleko z plastikowych butelek
Fakt, kupuję spożywkę najczęściej w Lidlu, bo lubię ten dyskont i kiedyś było u nich świeże mleko w kartonach a od niedawna jest tylko w butelkach i to takich miękkich, niewygodnych w nalewaniu. Ale nie zwracałam na oznaczenie plastiku a teraz już nie będę go kupować wcale. Ale podobno nie we wszystkich Lidlach tak jest, zależy z jakiej mleczarni biorą mleko. Chyba te plastikowe butelki są po prostu tańsze, bo wcześniej przerzuciła się na nie Biedronka, a wiadomo, że ta chce wszystko najtańsze.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #30344 przez bogna
Replied by bogna on topic Świeże mleko z plastikowych butelek
Irka, a skąd wiesz, że to niewłaściwy plastik na butelki z mlekiem? Jeśli jesteś tego pewna, to może zgłosić to u dostawcy mleka? U mnie póki co jest świeże mleko w kartonach.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #30453 przez mroowa
Replied by mroowa on topic Świeże mleko z plastikowych butelek
Ja kupuję mleko "Wiejskie" z Piatnicy. Jest w nieprzezroczystych butelkach z bezpiecznego plastiku "2". I w dodatku butelka ma poręczną rączkę więc łatwo się nalewa. :)

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #30456 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Świeże mleko z plastikowych butelek
Mroowa, a gdzie kupujesz to mleko? U mnie go nie ma.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #30458 przez mroowa
Replied by mroowa on topic Świeże mleko z plastikowych butelek
Ja akurat kupowałam w Carrefourze, ale gdzie indziej też widziałam. Kiedyś było nawet w moim sklepiku osiedlowym, ale teraz już nie ma.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #30479 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Świeże mleko z plastikowych butelek
Dziś trafiłam na to mleko. Rzeczywiście fajny uchwyt i dobry plastik. A zauwżyłaś, że termin przydatności przez 5 dni od otwarcia? To raczej niespotykane, ale u mnie nie ma szans na sprawdzenie tego, bo codziennie idzie dużo mleka.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena