× Zdrowe odżywianie

Jabłka wolności - jedzmy jabłka

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30132 przez jagoda
Jabłka wolności - jedzmy jabłka was created by jagoda
Co myślicie o tej akcji? Przyłączacie się? Fajnie byłoby gdybyśmy wspólnie utarli nosa Putinowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30134 przez halina
Replied by halina on topic Jabłka wolności - jedzmy jabłka
Do zagospodarowania jabłek, które szły do Rosji wystarczy, żeby spożycie w Polsce wzrosło o 15 kg rocznie na głowę. Ja ze swoją rodziną jesteśmy w stanie nawet przekroczyć tę pulę, ale nie wszyscy są na to gotowi. Może więc namówić szefostwo dużych firm, żeby firmy kupowały hurtowo duże ilości jabłek i darowały je szkołom i szpitalom? Bozia im to wynagrodzi kiedyś. Co o tym myślicie?

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30138 przez nata
Replied by nata on topic Jabłka wolności - jedzmy jabłka
Oczywiście przyłączam się do akcji "Na złość Putinowi jedzmy jabłka". I nie tylko jabłka ale np wiśnie. Wiecie, źe ja nie jadłam wiśni od kilku lat a dziś ja sama wtrząchnęłam pół kg i w poniedziałek kupuję następne. Zapomniałam juź, że one takie dobre. A rano miałam koktajl kefirowy z malinami i czarną porzeczką. Teraz piecze się placek ze śliwkami (śliwki też chyba szły do Putinowa?) i już pachnie nim w kuchni, że aż ślinka leci. :laugh:

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30139 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Jabłka wolności - jedzmy jabłka
Mnie nie trzeba zachęcać, zjadam nawet kg dziennie :)

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30140 przez paulina
Replied by paulina on topic Jabłka wolności - jedzmy jabłka
U nas też idzie dużo jabłek ale praktycznie do momentu aż pojawią się nasze truskawki i owoce jagodowe. Czerwiec i lipiec to u mnie sezon jagodowy, a jabłka wrócą do łask w sierpniu. Już nie mogę się doczekać papierówek.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30143 przez kasiula
Replied by kasiula on topic Jabłka wolności - jedzmy jabłka
Generalnie popieram taką solidarność z sadownikami ale zmroziła mnie wypowiedź jakiejś szychy od sadowników sprzed kilku dni. Otóż mówił on, że nasz rząď powinien był wstrzymać się przed popieraniem ukraińskiego Majdanu, bo wiadomo było że nie spodoba to się Putinowi i może wprowadzić sankcje na nasze produkty. Nie podoba mi się takie egoistyczne podejście i nie wiem czy w tej sytuacji warto popierać sadowników. :unsure: Ale jabłka oczywiście dalej będę kupować. :cheer:

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30144 przez paulina
Replied by paulina on topic Jabłka wolności - jedzmy jabłka
Słyszałam wypowiedź w tym duchu jakiegoś peselowca i mnie to nie dziwi, bo oni zawsze tacy byli, przedkładali zawsze własny interes nad dobrem innych. Ale mimo wszystko chciałabym widzieć minę tego kagebisty, gdy zobaczy że jego sankcje uderzą tylko w jego własny naród, bo my sami skonsumujemy wszystkie jabłka, które do tej pory jedli jego rodacy. ;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena