× Zdrowe odżywianie

Olej z czarnuszki

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30305 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
Tak odczuwam poprawę, chyba głównie z działania przeciwbólowego. Obrzęk zanika i dopiero teraz widzę, że z boku stawu jest solidne zgrubienie kostne i pewnie dlatego palec nigdy nie będzie się zginał do końca. Ale jak nie będzie bolał to już będzie postęp. Na razie 1-1,5 godz po oleju mniej boli i dlatego mogę lepiej zginać i nawet z pomocą palców drugiej ręki dociągam go do dłoni. Ale rano jak się zbudzę to masakra. :( pp Potem rozćwiczę palce, potem olej i jest lepiej. Może powinnam brać go 2 razy dziennie ale niestety zapominam, zwłaszcza rano. Rano spieszę się i często jak przypomnę sobie o oleju to jestem już po śniadaniu. ;) Może gdyby nie trzeba było trzymać go w lodówce to pamiętałabym. Tyle tylko, że coraz trudniej mi go przełykać i bez popijania byłoby ciężko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30322 przez raviola
Ten olej jednak działa. Wczoraj nie brałam go wcale, bo rano zapomniałam a na obiad miałam gości więc tym bardziej zapomniałam, wieczorem jak sobie przypomniałam to tez było już za późno. No i odczułam to w trakcie wieczornych ćwiczeń, bo za Chiny nie mogłam docisnąć palca do dłoni, zabrakło 1,5-2 cm. :( A po oleju udawało mi się. Tylko zastanawiam się jak to bedzie jak skończę olej, znowu się pogorszy?

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30325 przez nata
Replied by nata on topic Olej z czarnuszki
Raviola, nie ma co martwić się na zapas. Wykorzystaj to, że olej działa i ćwicz, ćwicz ile się da. Jak palec nauczy się zginać, to i potem tak będzie.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30463 przez barb
Replied by barb on topic Olej z czarnuszki
Zainspirowałyście mnie do zainteresowania się czarnuszką. Rzeczywiście wygląda na ciekawą roślinę. Tu zebrałam trochę informacji na temat jej właściwości leczniczych: http://cyberbaba.pl/zdrowie/34-leczenie-ziolami/lecznicze-ziola/3350-cudowna-czarnuszka. Może Was zainteresują.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30464 przez raviola
Ciekawe, skorzystam z porady jak zażywać olej wieczorem, bo do tej pory miałam problem ze spełnieniem warunku "na pusty żołądek i godzinę przed posiłkiem".

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30468 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Olej z czarnuszki
A czy podczas podgrzewania nasion nie traci się cennych właściwości czarnuszki? Bo przecież olej musi być tłoczony na zimno. :S

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #30470 przez barb
Replied by barb on topic Olej z czarnuszki

Aleksandra napisał: A czy podczas podgrzewania nasion nie traci się cennych właściwości czarnuszki? Bo przecież olej musi być tłoczony na zimno. :S

Trochę traci, ale kuracja trwa kilka tygodni więc i o żołądek trzeba dbać. Zresztą to sprawa indywidualna, jeden ma koński żołądek i nic mu nie zaszkodzi, a drugi po jednej dawce czarnuszki dostanie rozstroju żołądka. Ale może nie podgrzewać nasion, tylko przed zażyciem czarnuszki wypić siemię lniane dla osłony żołądka?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena