× Zdrowe odżywianie

Olej z czarnuszki

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29990 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic Olej z czarnuszki
Czy chodzi o czarnuszkę którą czasami posypuje się chleb? Jeśli ma takie właściwości to może częściej ją stosować jako przyprawę?

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29991 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Olej z czarnuszki
Nie wiem czy to jest to samo ale znalazłam link ...

http://www.era-zdrowia.pl/naturalne-leczenie/uzdrawiajace-pokarmy/olej-z-czarnuszki.html

Jest tu tyle pozytywnych opini, że mnie to zainteresowało.
Dlatego zapytałam czy ktoś używał.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29993 przez zuzaa
Myślę, że dobrze byłoby poszukać czy są jakies badania na ten temat, bo w necie każdy może pisać co mu się podoba. Szkoda, że strona źródłowa czyli Różańskiego już nie działa, bo tam mogło być więcej informacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29995 przez meg
Replied by meg on topic Olej z czarnuszki
Zaintrygowała mnie ta czarnuszka i trochę pogrzebałam w Scholar Google i znalazłam potwierdzenie jej właściwości leczniczych w chorobach autoimmunologicznych. Autorzy wszystkich tych badań noszą arabskie nazwiska ale może dlatego że w krajach Basenu Morza Śródziemnego czarnuszka jest popularna od lat i dlatego nią się zainteresowali. Trzeba jeszcze poszukać ale trop już jest.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29997 przez zuzaa
Może i pomaga ale w tych badaniach nie ma pewnie skali odniesienia. Chodzi mi o to, że np. na RZS czyli autoimmunologiczne schorzenie pomagają kwasy omega3 czyli np. tran. A co bardziej pomaga: tran czy olej z czarnuszki? Każda pliszka swój ogonek chwali więc badacze czarnuszki chwalą czarnuszkę a ci od tranu - tran. Ale myślę, że różnorodność nie zaszkodzi i lepiej próbować wszystkiego niż trzymać się jednego.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29998 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
Pewnie masz rację. I może warto dodawać gdzie się da same nasiona czarnuszki. A właściwie to do czego ją się dodaje, poza pieczywem oczywiście?

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #30001 przez halina
Replied by halina on topic Olej z czarnuszki
nawet do słodkich rzeczy, typu galaretki, nie mówiąc o wypiekach. A poza tym np. kapusta czy ogórki. Poeksperymentuj sama.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena