× Zdrowe odżywianie

Olej z czarnuszki

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #30173 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
wiem o tym Olga. I już kupiłam tran, bo on ma i Omega-3 i witaminę D, która też pomaga.
A wracając do czarnuszki, mam wątpliwości czy ta, która kupiłam jest egipska, bo zauważyłam, że opis w sklepie jest skopiowany z innej strony, gdzie mowa jest o oleju z czarnuszki ale innego producenta. I ten drugi olej jest podobno butelkowany zagranica i stąd cena 2 razy taka. Ale nieważne, bo piszą, że egipski jest lepszy, bo ma więcej kwasów omega-3 i linolowego, ale Omega-3 i tak mam z tranu. A wczoraj wieczorem robiłam małą ręczną przepierkę w ramach ćwiczeń palca i palec mnie prawie wcale nie bolał! :) Coś takiego pierwszy raz mi się zdarzyło od złamania. Oczywiście dalej nie zgina się do końca ale może będą możliwe ćwiczenia jeśli nie będzie tak bolał. Bardzo możliwe, że to efekt placebo, ale tym niemniej jestem dobrej myśli. Dziś zamówiłam dodatkowo nasiona czarnuszki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #30179 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Olej z czarnuszki
Jeśli nawet to placebo to niech działa jak najdłużej a olej też popijaj.
Ja jutro swój dostanę bo już wysłali ale interesują mnie też jagody goji bo jeśli wierzyć opisowi to potrafią cuda zdziałać ale to już będzie następne zamówienie.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #30182 przez Hannaa
Replied by Hannaa on topic Olej z czarnuszki
Jasmin, masz ogród więc spróbuj posadzić goji. Sadzonki widziałam na Allegro.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #30183 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Olej z czarnuszki

Hannaa napisał: Jasmin, masz ogród więc spróbuj posadzić goji. Sadzonki widziałam na Allegro.

Masz rację ale problem w tym, że bardzo trudno dostać prawdziwe sadzonki goji, na Allegro podobno jest tego dużo ale jakieś krzyżówki.
Znajoma kupiła na żywopłot i wyzywa, że ją oszukali bo całkiem inne niż te prawdziwe.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #30185 przez Hannaa
Replied by Hannaa on topic Olej z czarnuszki
Aha, tego nie wiedziałam. Może w takim wypadku szukać w renomowanych szkółkach a nie na Allegro? Bo jednak fajnie byłoby mieć własne tak zdrowe owoce, nawet jeśli krzewy plonowałyby gorzej od tych importowanych.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #30186 przez olga
Replied by olga on topic Olej z czarnuszki
A nie obawiasz sie raviola, że nasiona czarnuszki przelecą przez ciebie niestrawione i nie będzie z nich żadnego pożytku?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #30187 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
Nie, nie obawiam sie, bo przed dodaniem do potraw chcę je zemleć.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena