× Zdrowe odżywianie

Olej z czarnuszki

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #31814 przez bogna
Replied by bogna on topic Olej z czarnuszki
Hehe ... a przy okazji te cudowne właściwości czarnuszki objawiają się tylko w trakcie jej brania czy też utrzymują się dłużej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #40900 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
Dziewczyny, zdecydowałam się powtórzyć kurację olejem z czarnuszki. Zamowiłam ten od Olvity, jak poprzednio, ale tym razem wydaje mi się zdecydowanie ostrzejszy. Czyżby inne pochodzenie nasion? A może mnie zmieniła się percepcja :unsure: W każdym bądź razie nie bardzo widzę go jako dodatku do sałatek, da się wypić tylko z miodem. Jasmin, jaki był twój, ostry czy łagodny?

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #40935 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Olej z czarnuszki
Myślę że raczej trafiłaś na olej z mniej wyprażonych nasion. I taki olej ma więcej leczniczej mocy ale ostrzejszy smak i może podrażniać żoładek. Nie masz problemów z żoładkiem?

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #40945 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
Nie, z żołądkiem nie mam problemów i już właściwie przyzwyczaiłam się do tego ostrzejszego smaku. Jeśli ma mieć więcej leczniczych właściwości to i dobrze, po prostu trzeba dodawać więcej miodu i jest oki.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #40946 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic Olej z czarnuszki

Aleksandra napisał: Myślę że raczej trafiłaś na olej z mniej wyprażonych nasion. I taki olej ma więcej leczniczej mocy ale ostrzejszy smak i może podrażniać żoładek. Nie masz problemów z żoładkiem?

Czyli jest podobnie jak z olejem arganowym spożywczym i kosmetycznym. Ten ostatni jest z nieprażonych nasion i bardzo gorzki ale jest bardziej leczniczy, a spożywczy na odwrót.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #40951 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Olej z czarnuszki

dusia-czek napisał: Czyli jest podobnie jak z olejem arganowym spożywczym i kosmetycznym. Ten ostatni jest z nieprażonych nasion i bardzo gorzki ale jest bardziej leczniczy, a spożywczy na odwrót.

Widziałam taki olej i dziwiłam się dlaczego jest oznaczenie, że kosmetyczny. Sądziłam że to dlatego, że może nie jest zbyt czysty. Teraz wszystko jasne. Tylko nie rozumiem, dlaczego ten kosmetyczny był droższy. A producent ten sam. ;)

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #40957 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Olej z czarnuszki
Jagoda, kosmetyczny też jest różny. Kiedyś kupiłam taki, który wyglądał na rozcieńczony, i może był. Lepiej więc kupować od sprawdzonych producentów. A kosmetyczny droższy, bo trudniej wyciskać olej z nieprażonych nasion.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena