× Zdrowe odżywianie

Olej z czarnuszki

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #30771 przez krycha
Replied by krycha on topic Olej z czarnuszki
Raviola, możesz mieć robale i wcale o nich nie wiedzieć, bo nie zawsze dają objawy. Ale swoją drogą ciekawa jest ta czarnuszka, muszę się nią zainteresować i może przynajmniej wprowadzić ją na stałe do kuchni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #30792 przez jankam
Replied by jankam on topic Olej z czarnuszki
Olej z czarnuszki, ale też lniany, komosa ryżowa, jagody goji to produkty wysoko wartościowe i bardzo odżywcze zaliczane do kategorii super żywności. O tych produktach mówi się już od jakiegoś czasu i z powodzeniem włączamy je do swojej diety. Ja muszę przyznać, że początkowo oleju z czarnuszki używałam do olejowania włosów oraz jako krem pod oczy - naprawdę działa! Jednak będąc na wakacjach w Hiszpanii zobaczyłam jak Hiszpanie fenomenalnie łączą samą oliwę z pieczywem, do tego świeże owoce morza i pyszne oliwki, czegóż chcieć więcej? Do takich smaków próbowałam wrócić sama, już w domowych polskich warunkach i do tego celu wykorzystywałam nie tylko oliwę, ale i osławiony kosmetycznie olej z czarnuszki, a także lniany, zaczęłam też piec chleb z przeróżnymi, przesmacznymi oraz mega zdrowymi dodatkami: czarnuszka, siemię lniane, dynia, słonecznik oraz nasiona chia czyli niepozorne nasiona szałwii hiszpańskiej. Piekę z nimi nie tylko chleb, dodaję ich też do porannego musli, jogurtu, owsianki lub koktajlu. Dzięki temu mam pewność, że moje posiłki zawierają wszystkie potrzebne mikro i makroelementy.

Więcej
8 lata 6 dni temu #30796 przez Sonia
Replied by Sonia on topic Olej z czarnuszki
Olej z czarnuszki jako krem pod oczy? A jak działa przy takim zastosowaniu? O olejowaniu włosów czarnuszkowym olejem też nie słyszałam. Nie szkoda go na taką kurację?

Więcej
8 lata 6 dni temu #30797 przez jankam
Replied by jankam on topic Olej z czarnuszki
Może i faktycznie szkoda, teraz używam raczej arganowego i kokosowego pod oczy, ten z czarnuszki działa podobnie. Kropelkę olejku delikatnie wklepuję pod oczy. Doskonale nawilża delikatną skórę. Jednak teraz olej z czarnuszki trafił do kuchni :) To były moje początki z olejowaniem.

Więcej
8 lata 6 dni temu #30799 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
Pod oczy bałabym się wklepywać olej czarnuszkowy bo może podrażnić oczy. No i ma właściwości przeciwzapalne, ale nawilżające chyba nie większe niż każdy inny olej.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #30950 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic Olej z czarnuszki
Przeglądając ten wątek nabrałam ochoty na spróbowanie oleju z czarnuszki. Ale czytałam, że trzeba zwracać uwagę na jego jakość, bo często producenci mieszają go z innym tańszym olejem. I bądź tu teraz mądry, niby egipski skuteczniejszy ale czy olej nie jest mieszany? Nie wiecie jak to poznać? Zwykle na opakowaniu jest marka dystrybutora a nie rzeczywistego producenta oleju. Czy na etykiecie powinnam szukać jakichś określeń sugerujących, że to czysty olej czarnuszkowy?

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #30951 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
No właśnie, może być mieszany albo tłoczony w niewłaściwych warunkach a najczęściej jeszcze przed rozlewem transportowany na duże odległości. I dlatego ja wolę Olvity, bo przynajmniej wiem, że pochodzi z lokalnej tłoczni. No i mam większe zaufanie do polskiego produktu niż do egipskiego czy nie wiadomo jakiego, bo rozprowadzanego pod marką dystrybutora.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena