× Zdrowe odżywianie

Działanie miodu

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29641 przez lidelka
Działanie miodu was created by lidelka
Używacie w kuchni miód? Do tej pory jakoś nie doceniałam go, ale ostatnio sporo poczytałam o cukrze i chyba wolę go jednak wyeliminować z mojej diety. Czy jak zastąpię go miodem to pozytywnie to wpłynie na mój organizm? Jakie on w ogóle ma działanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29645 przez norcia
Replied by norcia on topic Działanie miodu
Tu masz wszystko o miodzie:
http://www.cyberbaba.pl/odzywianie/19-produkty-spozywcze/slodkosci/1598-miod-na-kaszel-i-sen

Ale nawet z miodem nie można przesadzać.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29653 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Działanie miodu
Na pewno wpłynie pozytywnie na Twój organizm ale oczywiście nie można przesadzać bo miód ma dużo kalorii.
Ja już mam 8 litrowych słoików zakupionych u pewnego pszczelarza.
Od września do kwietnia robię na wieczór miksturę ze szklanki przegotowanej, chłodnej wody, do tego łyżka miodu..... wymieszać i niech stoi do rana a rano wcisnąć pół lub nawet całą cytrynę i wypić na czczo.
Ja w ten sposób zapobiegom grypie i przeziębieniu i to naprawdę skutkuje.
Poza tym miód jest zdrowy na serce, na spierzchnięte usta, wtedy wystarczy posmarować i odczekać kilkanaście minut a potem po prostu zlizać :)
Długo by można wymieniać zalety miodu.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29659 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Działanie miodu
Z pewnością miód ma wiele cennych właściwości, czego nie można powiedzieć o zwykłym cukrze. Ale przesadzać z miodem nie można, bo to w końcu też odmiana cukru. A słyszałyście opinię że od miodu nie psują się zęby więc można go bezkarnie podjadać nawet wieczorem już po umyciu zębów?

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29661 przez kijafa
Replied by kijafa on topic Działanie miodu
hm naprawdę nie psują się zęby? o tym nie słyszałam, chyba zacznę go więcej stosować :)
a tak serio to nie przepadam za miodem, stosuję głównie w razie przeziębienia czy do ciast, ale wiem że jest bardzo zdrowy. Córce często słodzę nim herbatę zamiast cukru i muszę przyznać że mniej mi choruje. wydaje mi się też że pomaga w walce z alergią.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29662 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Działanie miodu
To zależy jaka alergia. Miód pomaga na katar sienny, ale po pierwsze trzeba robić taką miodową kurację zimą, a po drugie z miejscowego miodu, a z tym jest już trudniej.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #29666 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Działanie miodu
Z tą alergią chodzi o to, by miód zawierał pyłki na które jesteśmy uczuleni.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena