× Zdrowe odżywianie

Dzikie jedzenie

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #27962 przez Hannaa
Dzikie jedzenie was created by Hannaa
Co sądzicie o zbieraniu dzikich jadalnych roślin w mieście tzn na opuszczonych działkach, w parkach i drzewach przy ulicy? Czytałam, że są już nawet mapy pokazujące takie miejsca i cała rzesza zbieraczy, którzy w ten sposób zaopatrują się w naturalne jedzenie. Co o tym sądzicie? Czy taka roslinność nie jest zbyt zanieczyszczona?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #27964 przez halina
Replied by halina on topic Dzikie jedzenie
Faktycznie, nie ma nawozów i pestycydów ale za to są spaliny. Jeśli rośliny byłyby jednak pozyskiwane z dawnych ogródków działkowych to wydaje mi się, że są wzglednie bezpieczne. Ale owoców z drzew przy ruchliwych ulicach nie zbierałabym jednak.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #27969 przez telinka
Replied by telinka on topic Dzikie jedzenie
Oj, ogródki działkowe w miastach, zwłaszcza te stare są często przy bardzo ruchliwych arteriach więc nie wiem czy takie bezpieczne.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #27972 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic Dzikie jedzenie
Bez przesady, w takich ogródkach ludzie uprawiają warzywa i owoce i je jedzą a czasami sprzedają nadwyżki na bazarku. Ja też zajmuję się zbieractwem ale nie musze daleko chodzić, bo wszystko mam jak nie w ogrodzie to tuż za płotem. Ale nie znam jeszcze wielu dzikich roślin jadalnych, np. nie słyszałam że fiołki są jadalne. Ale sałatki jem już od dawna z dzikich świeżych roślin, często zresztą mieszanych z tymi z grządki.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #27973 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic Dzikie jedzenie
Bez przesady, w takich ogródkach ludzie uprawiają warzywa i owoce i je jedzą a czasami sprzedają nadwyżki na bazarku. Ja też zajmuję się zbieractwem ale nie musze daleko chodzić, bo wszystko mam jak nie w ogrodzie to tuż za płotem. Ale nie znam jeszcze wielu dzikich roślin jadalnych, np. nie słyszałam że fiołki są jadalne. Ale sałatki jem już od dawna z dzikich świeżych roślin, często zresztą mieszanych z tymi z grządki.

Sorki, niezamierzenie post wyszedł podwójnie. :huh:

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #28053 przez martakos
Replied by martakos on topic Dzikie jedzenie
Boicie się spalin a wiecie co jest w warzywach i owocach ze sklepu? Moda na żywienie się "na mieście" przyszła do nas z zachodu i jest coraz więcej pasjonatów takiego zdobywania żywności. To przypomina pierwotne zdobywanie jedzenia. I ta ekscytacja, co też dziś uda się upolować. :silly: Nawet moja sąsiadeczka przynosi całe siaty takiego naturalnego żarcia. Hmm, może do niej dołaczę?

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #28058 przez anka
Replied by anka on topic Dzikie jedzenie
A co zbieracie, poza listkami mniszka czy szczawiu? Jutro wybieram się za miasto więc mogłabym upolować coś zdrowego i nawet czystego ekologicznie.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena