× Zdrowe odżywianie

jakie jajka kupujecie?

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #28883 przez jonca
Replied by jonca on topic jakie jajka kupujecie?
A powiedzcie mi tak z ręką na sercu, czy widzicie różnicę w smaku między jajami od kur klatkowych a tymi od szczęśliwych kur?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #28891 przez meg
Replied by meg on topic jakie jajka kupujecie?
Ja kupuję jaja od miejscowej gospodyni i to są jajka prawdziwie wiejskie od kurek swobodnie dziubiących na podwórku. I ta gospodyni opowiadała mi jak kiedyś, gdy nie miała wystarczająco dużo swoich jajek, a na jajkach nie było jeszcze stempelków, to kupiła jajka w sklepie i sprzedała jako swoje. I jeden klient wrócił potem i powiedział jej, że nie po to u niej kupuje, żeby dostawać sklepowe jajka. Czyli musiał widzieć różnicę. ;)

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #29200 przez jasmin
Replied by jasmin on topic jakie jajka kupujecie?
Różnica jest olbrzymia, ja też mam jajka ze wsi i widzę nawet po wyglądzie skorupki, że są inne, lepsze no a smak i kolor żółtka to już ogromna różnica.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #29203 przez meg
Replied by meg on topic jakie jajka kupujecie?
A jak odróżniasz po skorupce? Te moje wiejskie mają słabe skorupki. Podejrzewam, że w naturalnej karmie, którą te kury się żywią, jest za mało wapnia.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #29218 przez halina
Replied by halina on topic jakie jajka kupujecie?
Kolor żółtka też chyba zależy od karmy. Słyszałam, że kiedyś gospodynie na wsi dawały kurom do jedzenia pokrzywę, źeby nadać żółtkom bardziej intensywny kolor.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #29226 przez marzena
Replied by marzena on topic jakie jajka kupujecie?
No właśnie, ja kiedyś kupiłam jaja, które tak strasznie zajeżdżały mączką rybną że nie szło ich jeść. :(

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #29243 przez jasmin
Replied by jasmin on topic jakie jajka kupujecie?

meg napisał: A jak odróżniasz po skorupce? Te moje wiejskie mają słabe skorupki. Podejrzewam, że w naturalnej karmie, którą te kury się żywią, jest za mało wapnia.

Te jajka, które ze wsi dostaję skorupkę mają twardą.
Ja widzę róznicę nawet w kolorze skorupki bo przez wiele lat miałam jajka ze wsi wiec jak kupię od czasu do czasu to różnica jest kolosalna.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena