× Zdrowe odżywianie

Gdzie kupić ryby

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27492 przez magda
Replied by magda on topic Gdzie kupić ryby

lucylue napisał: Ja mam dobrze bo i tata i brat a nawet facet czasem lubi połowić :D tata i brat często, więc u nas w domu jak są dobre połowy to ląduje na stole ryba prosto z pobliskiego jeziora lub stawu :P Sum jest przepyszny albo sandacz;)

No to ci zazdroszczę, nie dość, że mieszkasz blisko natury to jeszcze świeżutkie ryby. Nie jadłam jeszcze suma, ale czy on przypadkiem nie ma mulistego zapachu? A może myli mi się z inną rybą. Sandacz ma dużo ości, ale bardzo smaczny. Kiedyś spędzałam wakacje na Mazurach i często miałam świeżego sandacza na obiad. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27530 przez lucylue
Replied by lucylue on topic Gdzie kupić ryby
Owszem Sum jest jadalny a i jednocześnie czasem mulisto pachnie ale odpowiednio go przygotowuję a potem moczę przez całą noc w wodzie, żeby pozbyć się tego zapachu :) Jest bardzo smaczny i ma baaardzo mało ości, także nawet młodsze dzieciaki znajomych się zajadały Sumem. Znajomy taty głowę suma nawet na ścianie sobie powiesił bo taka sztuka była! Ale to już starszy rybak, to potrafi takie rzeczy :P Ja bym nie powiesiła...

Ale z sandaczem oczywiście trudno mu się równać :P

Miłość niesie ze sobą wielkie szczęście, o wiele większe od bólu, który przynosi tęsknota.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27541 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Gdzie kupić ryby
Lucy, i samo moczenie w wodzie wystarczy? w czystej wodzie czy z jakimiś dodatkami?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #27648 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Gdzie kupić ryby
Dziewczyny, a czy łosoś atlantycki oznacza że to dziki łosoś?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #27655 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Gdzie kupić ryby
Niekoniecznie, jeśli nie jest napisane, że dziki to pewnie jednak hodowlany.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #27666 przez petitka
Replied by petitka on topic Gdzie kupić ryby
Irka, jeśli chcesz mieć pewność, że łosoś jest dziki to powinnaś go sama złowić. :woohoo: A swoją drogą słyszałam, że dzikie łososie sa często skażone rtcią, tylko zastanawiam się gdzie one w tym morzy trafiły na rtęć. :unsure:

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #27680 przez justyna
Replied by justyna on topic Gdzie kupić ryby
Nie wiem jak jest z rtęcią, ale dzikie mają sporo witaminy D a hodowlane podobno wcale. ;) No i hodowlane karmione karmą z różnymi sztucznymi dodatkami.Więc ja zdecydowanie wolę dzikie, tylko że trudno je dostać.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena