× Zdrowe odżywianie

zdrowe naczynie dla dzieci

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #26277 przez sylwia4012
zdrowe naczynie dla dzieci was created by sylwia4012
Witam. Stoję przed dylematem. Myślicie, że naczynia plastikowe są faktycznie bezpieczne dla dzieci? Że nic stamtąd nie przeniknie? Kupuję takie, które niby mają gwarancję, że nie są szkodliwe, ale kurde nie wiem czy wierzyć. Czytałam że szkło jest neutralne. A porcelana też? Chciałabym kupić małemu naczynia takie jak tu: gmpimpex.com.pl/maluch.html śa świetne. Myślicie, że porcelana może być ok? Dajcie szybko znać,bo dziś bym sobie może już zamówiła, to może na poniedziałek, wtorek by było:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26278 przez milena
Replied by milena on topic zdrowe naczynie dla dzieci
A dlaczego porcelana nie miałaby być neutralna? Oczywiście, że jest, tyle tylko ze łatwo ją stłuc i jest ryzyko, ze dziecko się skaleczy.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26286 przez Susanah
Replied by Susanah on topic zdrowe naczynie dla dzieci
No właśnie, porcelana ma to do siebie, że łatwo się tłucze. A plastiki nie wszystkie są złe. Spójrz na oznaczenia, do kontaktu z żywnością nadają się te, które mają 2 albo 5 w trójkąciku.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #40591 przez madzia kalarepka
Replied by madzia kalarepka on topic zdrowe naczynie dla dzieci
co do porcelany osobiście bym odradzala. Jakos przeraza mnie widok latwego do stluczenia materialu blisko moich pociech. Sama zamawiam rożne akcesoria dla nich na dobregarnki.pl/ i póki co nie miałam żadnych złych przygód z tym zwiazanych

Najlepsza kawa w krakowie - Jaką kawę pijasz? – Czarną jak noc, słodką jak grzech.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #40638 przez WiolkaKlaman
Replied by WiolkaKlaman on topic zdrowe naczynie dla dzieci
Ja porcelana i owszem ale starszym dzieciom, młodsze- jak najbardziej plastikowe. Wiadomo że nie kupuję tego z Chin, czy niewiadomego pochodzenia.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #40651 przez Susanah
Replied by Susanah on topic zdrowe naczynie dla dzieci

WiolkaKlaman napisał: Ja porcelana i owszem ale starszym dzieciom, młodsze- jak najbardziej plastikowe. Wiadomo że nie kupuję tego z Chin, czy niewiadomego pochodzenia.

Tylko nie zawsze wiadomo, gdzie dany produkt został zrobiony. Patrz na oznaczenia i szukaj tego z 2 albo 5. Jesli jest inne albo w ogóle go nie ma, to zrezygnuj z zakupu, nie tylko w przypadku naczynia dla dziecka, ale w ogóle, dla dorosłych też.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #41506 przez Emilcia
Replied by Emilcia on topic zdrowe naczynie dla dzieci
Bez przesady, według mnie ani plastik, ani ceramika, ani szkło nie jest zagrożeniem dla dzieci.
Dawniej jedli z ołowianych miseczek lub srebrnych i to było zagrożeniem.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena