× Zdrowe odżywianie

Co kiełkujecie?

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #25980 przez jamaja
Co kiełkujecie? was created by jamaja
Dostałam pod choinkę kiełkownicę i zaczynam przygodę z kiełkowaniem. Na razie kiełkują mi nasiona, które były razem z kiełkownicą czyli rzeżucha i lucerna ale przymierzam się do kupna nowych nasion. Co wy kiełkujecie? Co najszybciej kiełkuje i jest najmniej problematyczne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #25982 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic Co kiełkujecie?
Jesli chcesz niezawodne nasiona to chyba najlepsza, a przynajmniej najszybsza jest rzeżucha. Szybko kiełkują równiez rzodkiewki, lucerna i gorczyca. Dobrze wysiewac różne nasiona na poszczególne tacki, bo mają różny smak.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #25985 przez halina
Replied by halina on topic Co kiełkujecie?
ja najczęściej kiełkuję rzeżychę i rzodkiewkę, chyba dlatego, że szybko kiełkują i nie ma z nimi nigdy problemów. A poza tym e własnie lubię, bo dosyć wyraziste. Lubię też kiełki z kozieradki, ale trochę dłużej kiełkują.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #25991 przez jamaja
Replied by jamaja on topic Co kiełkujecie?
Już wysiałam rzeżuchę, rzodkiewkę i lucernę i lucerna ierwsza zaczęła wypuszczać kiełki. :) A co sądzicie o mieszankach do kiełkowania, dostałam jedną razem z kiełkownicą ale widzę, ze poza drobnymi nasionami są i strączkowe. Czy to ma sens? Chyba strączkowe kiełkują później więc jak to zrobić?

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #26003 przez kinga
Replied by kinga on topic Co kiełkujecie?
Ja, szczerze mówiąc, nie przepadam za kiełkami ze strączkowych. Ale w gotowych mieszankach są drobne strączkowe typu fasolka mung czy soczewica i te kiełkują szybciej niż np. soja. Wefekcie w mieszance część nasion zaczyna kiełkowac szybciej ale w pewnym okresie wszystkie będą miały kiełki i można jeść razem. Ja jednak nie kupuję mieszanek, bo w końcu zmieszać mogę sobie sama.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #26007 przez jamaja
Replied by jamaja on topic Co kiełkujecie?
Dzięki dziewczyny. A strączkowe to chyba kiełkuje się w słoiku a nie w kiełkownicy? A owies kiełkował ktoś? Jak się kiełkuje?

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #26010 przez norcia
Replied by norcia on topic Co kiełkujecie?
jamaja, poczytaj wszystko o kiełkach , wyczerpująco opisane co i jak kiełkować i jakie są wartości odżywcze poszczególnych kiełków.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena