× Zdrowe odżywianie

"Zdrowe" jedzenie

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #25621 przez raviola
Replied by raviola on topic "Zdrowe" jedzenie

margot napisał: ja kiedyś kupowałam tak jaajka, niby ekologiczne od kur z wolnego wybiegu, ale facet miał wielką fermę klatkową więc jak tu wirzyć, ze jajko które kupiłam jest od szczęśliwej kury a nie od klatkowej. przecież to ten producent stawia pieczątki na jajkach jakie chce i pakuje w opakowania jakie chce. ;)

"kura z wolnego wybiegu" nie oznacza tego, co sądzimy. Określenie to sugeruje, że kurka sobie chodziła swobodnie po podwórku a faktycznie w najlepszym przypadku oznacza to tylko tyle, że nie była w pojedynczej klatce tylko stłoczona z innymi kurami w jakimś pomieszczeniu, gdzie nie miała mozliwości nawet poruszania się. Szczęśliwe kury żyją tylko "u chłopa" i to nie każdego. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #25735 przez vanessa
Replied by vanessa on topic "Zdrowe" jedzenie

kamilka napisał: A kurczak zagrodowy z marketu czy dyskontu to oczywiście ściema, niezależnie od tego co piszą na etykiecie.

Z kurczakiem to pewnie masz rację, ale w Lidlu, skąd był ten kurczak Aleksandry, mają warzywa ekologiczne i wygląda, ze one naprawdę są ekologiczne, choć niemieckie, bo jest informacja o certyfikacji. Tylko mam taką jedną wątpliwość, jakie wielkie farmy to muszą być, żeby zaopatrywać wszystkie sklepy Lidla i to nie tylko w Polsce. :unsure:

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #26215 przez carolline19
Replied by carolline19 on topic "Zdrowe" jedzenie
Szukałam na forum, ale nie mogę znaleźć. Czy ktoś może mi powiedzieć jakich certyfikatów powinnam szukać? I jakich ' dodatków ' unikać, aby moja dieta rzeczywiście była zdrowa?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26222 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic "Zdrowe" jedzenie
Wybieraj produkty, które na etykiecie mają jak najmniej składników, bo większość z nich to konserwanty i inne temu podobne świństwa.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #27531 przez lucylue
Replied by lucylue on topic "Zdrowe" jedzenie
Nie no, oni nie mogą podawać nie prawidłowych informacji na etykietach, jest to jakoś ochraniane i strzeżone przez prawa konsumenta. W miarę dobrze, o ile coś takiego w naszym kraju o władzach można powiedzieć ;) Mimo wszystko prędzej takie opakowania mogą zawierać jakieś sformułowania wprowadzające w błąd...

A swoją drogą śmieszą mnie nowe nazwy produktów: "świeży kurczak" "świeży ser" - trudno, żeby przywozili i sprzedawali nam NIE ŚWIEŻEGO kurczaka :[

Miłość niesie ze sobą wielkie szczęście, o wiele większe od bólu, który przynosi tęsknota.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #27533 przez nata
Replied by nata on topic "Zdrowe" jedzenie
Z tym świeżym kurczakiem chodzi pewnie o to, że nie jest mrozony. Ale świezy ser? Hmm ... chyba ktoś zapedził się za bardzo.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #27540 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic "Zdrowe" jedzenie
Z serem chodzi pewnie o to, że nie pakowany prózniowo z długim terminem do spożycia. Bo jak inaczej, przecież nie może być mrożony.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena