× Zdrowe odżywianie

"Zdrowe" jedzenie

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25092 przez Aleksandra
"Zdrowe" jedzenie was created by Aleksandra
Dajecie się nabierac na tzw. zdrowe jedzenie? Tj na to, co sugeruje producent danego produktu? Ja kupiłam wczoraj w Lidlu kurczaka "zagrodowego" czyli niby hodowanego w zagrodzie. I dopiero w domu dotarło do mnie, ze taki on zagrodowy jak ja święta, bo ileż zagród musiałoby być, żeby zapełnić wszystkie sklepy Lidla. No i czytam na etykiecie, że kurczak jest taki naturalny bo był karmiony tylko karmą roślinną bez GMO. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25098 przez Sonia
Replied by Sonia on topic "Zdrowe" jedzenie
A kto to wie czy bez GMO? I czy w ogóle GMO jest naprawdę szkodliwe? A co do meritum, to ja już od jakiegoś czasu podejrzliwie przyglądam się takim chwytom marketingowym i dokladnie studiuję etykietę przed zakupem. Na pocieszenie, Olu, gorszy niż normalny to ten kurczak raczej nie będzie, najwyżej przepłaciłaś.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25106 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic "Zdrowe" jedzenie
Mam nadzieję, że nie gorszy, chociaz przy takim marketingu to wszystko jest możliwe. A kurczak był dosyć nabity ale skrzydełka malutkie, czyli wyraźnie z chowu klatkowego.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25111 przez margot
Replied by margot on topic "Zdrowe" jedzenie
ja kiedyś kupowałam tak jaajka, niby ekologiczne od kur z wolnego wybiegu, ale facet miał wielką fermę klatkową więc jak tu wirzyć, ze jajko które kupiłam jest od szczęśliwej kury a nie od klatkowej. przecież to ten producent stawia pieczątki na jajkach jakie chce i pakuje w opakowania jakie chce. ;)

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25122 przez kamilka
Replied by kamilka on topic "Zdrowe" jedzenie
Jeśli zależy ci na prawdziwych jajkach od kur z wolnego wybiegu to powinnaś znaleźć źródło zaopatrzenia na wsi. A jak nie na wsi to znaleźć uczciwego sprzedawcę na targu. A kurczak zagrodowy z marketu czy dyskontu to oczywiście ściema, niezależnie od tego co piszą na etykiecie.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25139 przez africana
Replied by africana on topic "Zdrowe" jedzenie
Tylko o ile tutaj na forum jesteśmy jakoś takich chwytów świadomi, to spójrzcie na to ile osób daje się nabierać na takie rzeczy. To jest wprost przerażające jak łatwo da się kogoś otumanić reklamą.
Aczkolwiek reklama jest dźwignią handlu, więc cóż ;)

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25146 przez julka
Replied by julka on topic "Zdrowe" jedzenie
Ja też kiedyś regularnie nabierałam się na takie chwyty reklamowe. Teraz dokładnie studiuję etykietę i szukam numeru certyfikatu. Albo sprawdzam w internecie co to za producent.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena