× Zdrowe odżywianie

herbata z cytryną

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #23807 przez larssonka
Replied by larssonka on topic herbata z cytryną
Herbata z cytryną jest bardzo zdrowa. Nie rozumiem w czym problem ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #23829 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic herbata z cytryną
Dziewczyny, ten temat mam swierzo w pamieci. Nie dawno byla u nas ciotka z Florydy i zaskoczyla w tym temacie, mowiac:
naukowcy bo dlugich badaniach stwierdzili, ze od herbaty z cytryna procentowo jest b. duze zachorowanie na Alzhaimera?
No wiadomo, wiesci nie sprawdzone, ale moze dlatego raczej bym sie zgodzil z Inga, ze herbata nie pasuje do cytryny, niz z ostatnim ,ze jest zdrowa?
Lubilem zawsze herbate z cytryna,ale zaczalem sie zaczytywac o kawie i herbacie i wyszlo na to, ze to przed wielu laty, w niecywilizowanym swiecie byly te napoje slabszymi ale jednak odurzajacymi narkotykami. Do dzisiaj ponoc w wiezieniach to dosc silny narkotyk. Jasne sa zdrowe herbaty jak dla dzieci te rumiankowe, mieta i inne, ale tej pospolitej bym unikal,a dzieciom juz wogole. Chyba dlatego sa takie zywe i nerwowe?
Dziadek mi opowiadal, ze kiedys otwarcie pisali, ze kawa i herbata jest b. niezdrowa,a dzisiaj w czasie biznesu tutaj na zachodzie to juz wypisuja ,ze jest zdrowa na serce i wszystko inne,a ostatnio byl program ,ze to co jest napisane nikt tego nie sprawdza, czyli papier przyjmuje wszystko,a trzeba chwalic i sciemniac bo to miliardowy biznes, jakby ludzie dowiedzieli sie prady i przestali to pic. A redaktorzy sa ladnie podplacani przez to co pisza przez te firmy produkcyjne.
Z czekolada jest podobnie ale juz nie tak...Dzieciom lepiej ograniczac.
Uff, ale sie rozpisalem , ale od jutra juz praca i znikne :)

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #23835 przez jagoda
Replied by jagoda on topic herbata z cytryną
Tadku, a piłeś taką więzienną herbatę? Ja kiedyś czytałam wywiad z byłym więźniem i on wspominał o odurzaniu się herbatą, ale na szklankę wody brali 2 łyżki suszu herbaty! Ja pijam mocną herbatę tj pełna łyżeczka z niewielką górką na szklankę i gdybym wypiła mocniejszą to zwymiotowałabym z pewnością, nie mówiąc o palpitacjach serca.
Kawa, herbata i czekolada (oczywiście czarna, gorzka, a nie mleczna) mają bardzo dużo przeciwutleniaczy i z tego powodu są zdrowe. Ale wiadomo przecież nie od dziś, że co za dużo to niezdrowo, więc i tu umiar zalecany.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #23838 przez Tadeusz
Ha ha, na szczescie Jogoda nie popijalem takiej wieziennej herbatki, jeszcze tam mnie nie bylo, ale juz tam na pewno nie trafie, bo chyba ostatni raz sie zakosilo jakies jablko majac 6-8 lat ok, czy cos slodkiego,
ale dobrze, ze szybko odwyklem od tej "przyjemnosci", bo niektorzy do konca zycia kombinuja ;)
Ale kilka razy bylem na urlopie w Turcji,tam tylko zapraszaja aby wejsc i od razu oferuja ta herbate doslownie siekiere. raz wypilem i sie wyleczylem.
Chyba gorzej niz po kawie serce mi walilo w przyspieszonym tempie.
Moze mam za duzo kobiecych hormonow, he he
Hej Jagoda to inne kobietki tez pewnie czytaly moje wpisy,a to Twoje po imieniu do mnie... Sympatyczne !
Kurcze znowu odbiegam od tematu herbacianego. W koncu administratorzy tego forum dadza mi popalic ha ha
Ale moze nie bedzie tak zle. Na "babskie forum" trafil facet co moze miec i pozytywny oddzwiek? Niektore tematy i ponad rok nie sa juz dyskutowane, moze mniej sie juz pan udziela,a poprzez tego wariatuncia tadka, moze i forum sie ozywi, bo i kobiety wola czasami z facetem popisac. Ha ha tylko mnie nie zameczcie :woohoo:
Oj, jak sie wciagne to chyba na nockach moich od dzisiaj tez cos popisze po polnocy czasami..? W koncu kupilem Tablet, nie powinien szef zauwazyc? To nie duzy Laptop.
Ok, powrot do tematu.
Masz racje Jagoda, wszystko z umierem, nawet b. niezdrowe w minimalnych ilosciach nie powinno zaszkodzic.
przeciwutleniacze powiadasz? Nie mam o tym pojecia,a moze i w czyms innym rowniez sa? Przestalem pic kawe i odzylem, kiedys oficjalnie podawano, ze jest nie zdrowa. Ale ok, wszystko w miare i kazdy obserwuje swoj organizm i wie co mu szkodzi,jak sie po czym czuje itd.

(Madrosc Strycha)

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #23861 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic herbata z cytryną
Herbata z cytryna jak najbardziej, zwlaszcza gdy pija sie mocna, bo neutralizuje garbniki.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #23862 przez Tadeusz
Cholerka Mari ale co z tym alzhaimerem,czy warto ryzykowac ha ha

(Madrosc Strycha)

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #23863 przez Tadeusz
Pardon, zle zapamietalem...Rosemary

(Madrosc Strycha)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena