× Zdrowe odżywianie

co na poprawę apetytu?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21516 przez grażka
co na poprawę apetytu? was created by grażka
Nigdy nie miałam bardzo dobrego apetytu ale od jakiegoś czasu to już masakra, mogłabym nie jeść cały dzień. :( Myślałam, że to związane ze stresem, ale przyszły święta, tyle pyszności na stole a ja na nic nie mam ochoty. Możecie coś mi doradzić? Może są jakieś przekąski zaostrzające apetyt?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21525 przez pistacyjka
Replied by pistacyjka on topic O:co na poprawę apetytu?
Są różne apetizery itd. w aptekach, ale to chyba tylko dla dzieci - chociaż pewnie i dla dorosłych coś się znajdzie. Tyle, że może lepiej nie faszerować się takimi specyfikami... Może spróbuj najpierw z jakąś herbatką przyspieszającą trawienie, może wtedy szybciej odczujesz głód? Pij dużo zielonej herbaty, polecam też napar z kopru włoskiego. Najlepiej wybierz się też do lekarza, bo taki brak łaknienia może być wynikiem jakiejś choroby.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21566 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:co na poprawę apetytu?
Najlepszy bylby piolun, tylko mam watpliwosci czy wytrzymasz, bo strasznie gorzki. ;)

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21582 przez grażka
Replied by grażka on topic O:co na poprawę apetytu?
No tak, piołun raczej za gorzki. A nie ma nic zjadliwszego, moze coś do picia w postaci herbatki?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21586 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:co na poprawę apetytu?
Do posiłków proponuję sałatkę z cykorii, a do picia herbatki z mięty i mniszka. Na wiosnę możesz dodawać świeże listki mniszka do sałat.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21598 przez grażka
Replied by grażka on topic O:co na poprawę apetytu?
jagoda napisał:

Do posiłków proponuję sałatkę z cykorii, a do picia herbatki z mięty i mniszka. Na wiosnę możesz dodawać świeże listki mniszka do sałat.

Chodzi ci o napar z suszonego korzenia? Miętę czasem piję ale może za mało. Cykorie nawet lubię, może powinnam częściej ją jeść. W każdym bądź razie dziękuję.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21612 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:co na poprawę apetytu?
Może być napar, może być wyciąg. I generalnie unikaj słodkich rzeczy a jedz więcej gorzkich i kwaśnych.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena