× Zdrowe odżywianie

Soki owocowo-warzywne

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24593 przez kinga
Replied by kinga on topic Soki owocowo-warzywne
Soki rzeczywiście wychładzają ale jeśli poza sokami jesz coś bardziej energetycznego to nie powinno być problemów. Ale jeśli odczuwasz zimno to odstaw te soki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24594 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Soki owocowo-warzywne
Super Kingo, :)
ale to "bardziej cos energetycznego" to oby tylko nie cos w rodzaju Red Bull i inne pochodne. Podobno mnoza sie wypadki smiertelne szczegolnie wsrod mlodziezy, bo my juz tym sie nie zachwycamy.
Mam jeszcze ten artykul u siebie w mailach, za dlugi aby go tu przesylac, ale moze czesc...
Niech wasze dzieci lepiej z tego rezygnuja?

Burza wokół ener­gy drin­ków Burza wy­bu­chła je­sie­nią ubie­głe­go roku. Ujaw­nio­no dane, które mówią o je­de­na­stu przy­pad­kach zgo­nów wśród Ame­ry­ka­nów, któ­rzy spo­ży­wa­li na­po­je z ko­fe­iną, głów­nie 5-ho­ur Ener­gy, Rock­star i Mon­ster. Pro­du­cent tego ostat­nie­go zo­stał zresz­tą po­zwa­ny przez ro­dzi­nę zmar­łej 14-lat­ki z Ma­ry­land. Anais Fo­ur­nier miała do­stać za­wa­łu serca po tym jak wy­pi­ła dwie pusz­ki po­pu­lar­ne­go ener­gi­ze­ra. Łącz­nie w obu pusz­kach (0,7 l) stwier­dzo­no za­war­tość 480 mg ko­fe­iny, czyli mniej wię­cej tyle, ile znaj­du­je się w 14 pusz­kach Co­ca-Co­li. Z pew­no­ścią nie bez zna­cze­nia był fakt, że na­sto­lat­ka miała pro­ble­my z ser­cem.

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24595 przez kinga
Replied by kinga on topic Soki owocowo-warzywne
Nie o takie napoje energetyczne mi chodziło tylko o coś konkretniejszego na ząb np. pożywny krupnik albo rosołek. :laugh:

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24596 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Soki owocowo-warzywne
Ale atrykulik ostrzegajacy dla mlodych moze sie przydac.
Bo choc jedna zmarla malolata byla chora na serce to pozostale 10, zdrowe jak ryby, moze??? ;)

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24614 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Soki owocowo-warzywne
Kiedyś bardzo lubiłam soki ale od kilku lat piję tylko wodę mineralną i herbatkę owocową .
Zamiast soku wolę zjeść owoc czy pochrupać np marchewkę.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24651 przez emilly
Replied by emilly on topic Soki owocowo-warzywne
Ja też słyszałam, że w zimie trzeba odstawiać wszelkie soki i pić ciepłe herbaty.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24656 przez muriel
Replied by muriel on topic Soki owocowo-warzywne
To chińska teoria i wg mnie sprawdza się. Dodatkowo rozgrzewająco działają ostre przyprawy, więc może jeśli już sok, to warzywny i z dodatkiem odrobiny ostrej papryczki czy imbiru? :unsure:

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena