× Zdrowe odżywianie

miód przez internet

• marta
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 tydzień temu #19902 przez marta
Replied by marta on topic O:miód przez internet
Ja kupuję ten miód gryczany . 13 złotych za 500g, bardzo smaczny. Czytam etykietkę i dowiedziałam się, że powstał zmieszanki miodów pochodzących z UE i spoza UE. Czy wg Was ma to jakiekolwiek znaczenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #19909 przez martakos
Replied by martakos on topic O:miód przez internet
Oj, ma, bo jeśli z poza UE to z pewnością pasteryzowany, a przynajmniej chiński na 100% taki jest. A wiadomo, że taka pasteryzacja niszczy enzymy itp. No i dochodzi ryzyko zawartości antybiotyków, pestycydów i herbicydów. Nasz jednak jest bardziej naturalny, a przynajmniej ten z mniejszych pasiek. Gryczany, który ja kupiłam jest tylko trochę droższy niż ten Twój ale z czystych terenów płd-wsch. Polski.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #19917 przez justyna
Replied by justyna on topic O:miód przez internet
Właśnie, ja kupowałam często w markecie miód od Pszczelarza Kozackiego idopiero teraz zajrzałam na ich stronę i widzę, że to handlarz miodem a nie żadna pasieka! :( Najwyższy czas zainteresować się prawdziwym miodem. Jakie jeszcze adresy macie sprawdzone?

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #19924 przez muriel
Replied by muriel on topic O:miód przez internet
Wszystkie miody z marketów to raczej mieszanki importowanych miodów a nie miód z polskiej pasieki. No bo pomyśl, jaka to musiałaby być pasieka, żeby zaopatrzyć wszystkie markety choćby tylko jednej sieci? a na ogół te same miody są w kilku sieciach. ;)

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #19933 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:miód przez internet
Niektóre pasieki, a właściwie firmy pasieczne mają chyba i miód z importu, który oferują w znacznie niższej cenie i miód z własnej pasieki, ale za cenę znacznie wyższą. Bezpieczniej chyba kupować z mniejszych pasiek, oferujących tylko miód z własnej pasieki. A najlepiej odwiedzić samemu taka pasiekę, np. w trakcie wypraw wakacyjnych.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #19940 przez martakos
Replied by martakos on topic O:miód przez internet
Justyna, radzę ci kupić miód w Ekomiodku, wygląda, że to prawdziwa pasieka, a dostawa superszybka. A gryczany jest wspaniały. :)

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #19950 przez justyna
Replied by justyna on topic O:miód przez internet
No może, ale ... chcę mieć pełne rozeznanie i jeszcze nie wiem jaki miód kupić.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena