× Zdrowe odżywianie

myjecie bakalie?

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #2000 przez barb
Replied by barb on topic O:myjecie bakalie?
Radzę Wam jednak myć bakalie, zwłaszcza te pochodzące z krajów tropikalnych. Zwiedzałam kiedyś w Indiach fabrykę herbaty granulowanej. Wszystko było pięknie (nowoczesne maszyny, automaty itd) aż do fazy, gdy gotowa herbata wylatywała z rurociągu do przygotowanych kontenerów. Większość trafiała do pojemników ale część rozsypywała się na posadzkę wokół pojemnika. Tą z posadzki bosonodzy Hindusi zmiatali miotłami na zmiotki i wrzucali do herbaty w kontenerach. My, wycieczka, chodziliśmy po tej podłodze i po herbacie w butach, ale to też nikomu nie przeszkadzało. A pracownicy chodzili boso nie tylko po fabryce ale i w domu i na ulicy. Nietrudno sobie wyobrazić co żyło na ich stopach w gorącym i wilgotnym klimacie. I tak samo przygotowywane są pewnie bakalie. Więc parzcie je wrzątkiem!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #2225 przez jagna
Replied by jagna on topic O:myjecie bakalie?
A kapusta kiszona ugniatana w beczkach nogami nie przeszkadza wam? Widziałam ostatnio film, na którym chłop zdjął buty, wszedł do beczki i ugniatał kapustę. Dzisiaj kupiłam wiaderko kiszonej kapusty i zastanawiam się jak była ugniatana ...:dry:

Jagna

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #2227 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:myjecie bakalie?
Ale po 5 minutach ugniatania kapusty nóżki są już czyściutkie jakby wyszły z pralni :woohoo: . No i kiszona kapusta ma bakteriobójcze probiotyki więc nie martw się i wsuwaj ją.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #2236 przez jagna
Replied by jagna on topic O:myjecie bakalie?
Tobie też życzę smacznego! Zwłaszcza przy jedzeniu surówki z kiszonej kapusty.

Jagna

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #2246 przez marzena
Replied by marzena on topic O:myjecie bakalie?
ale to ugniatanie kapusty nogami dotyczy chyba tylko wyrobu własnego na wsi, a nie tej kupowanej w sklepach, mam przynajmniej taką nadzieję :S

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #2256 przez kinga
Replied by kinga on topic O:myjecie bakalie?
marzena napisał:

ale to ugniatanie kapusty nogami dotyczy chyba tylko wyrobu własnego na wsi, a nie tej kupowanej w sklepach, mam przynajmniej taką nadzieję :S

Obawiam się, że w tym przypadku twoje nadzieje są płonne ...

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #2259 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:myjecie bakalie?
A kapusta kiszona ugniatana w beczkach nogami nie przeszkadza wam?

lepiej sie nad tym nie zastanawiaj, kiedy byłam w liceum pracowałam w czasie wakacji w zakładzie i wiem jak robi się dzemy ale kiedy je jem to o tym nie myślęB)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena