× Zdrowe odżywianie

myjecie bakalie?

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1926 przez magda
myjecie bakalie? was created by magda
Jak jecie suszone owoce, łuskane nasiona, orzechy itp? Czy przed jedzeniem parzycie je wrzątkiem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1929 przez jagna
Replied by jagna on topic O:myjecie bakalie?
Ja jem bez parzenia chociaż wiem, że powinno się przynajmniej przepłukać. Ale rodzynki do pieczenia parzę, chyba dlatego, że tak jest w przepisie ale też dlatego, że robią się wtedy miękkie i większe. Wiem, że powinno się przelewać wrzątkiem a nawet moczyć morele, żeby wypłukać z nich siarkę używaną do konserwacji, ale na samej wiedzy się kończy, niestety.:(

Jagna

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1934 przez sabina
Replied by sabina on topic O:myjecie bakalie?
Ja staram się parzyć, chociaż nie zawsze mi to wychodzi. Ale morele zawsze zalewam wrzątkiem i trzymam 1-3 minuty, żeby wypłukać siarkę. Moczę też w gorącej wodzie migdały i ściągam skórkę. Raz, że lepiej smakują a po drugie są lepiej przyswajalne. Orzechy staram się kupować w łupinach i sama łuskam więc problem mycia odpada. Słonecznika nie myję, bo jakoś nie chce mi się w to bawić, zwłaszcza że dużo go podjadam.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #1938 przez alina
Replied by alina on topic O:myjecie bakalie?
ja dużo podjadam suszonych owoców i orzechów i nie myję (w końcu nie wiadomo od czego się tyje B) ), często to byłoby nawet niemożliwe, bo biegam po mieście i jak zgłodnieje to po prostu kupuję paczkę mieszanki studenckiej i zjadam w biegu

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1947 przez karolina
Replied by karolina on topic O:myjecie bakalie?
Ja też dużo podjadam ale wszystkie kupowane parzę. Mam trochę owoców własnego suszu i tych oczywiście nie myję. Wszystkie inne wysypuję na sitko i przelewam wrzątkiem a czasami moczę przez kilka minut. Dotyczy to zwłaszcza egzotycznych owoców i orzechów. Jak dużo się tego podjada to najlepiej od razu sparzyć większą partię, rozłożyć na płasko do obeschnięcia i wsypać do oddzielnego słoiczka. Ja tak robię sobie mieszankę gotową do spożycia w każdej chwili.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1967 przez julka
Replied by julka on topic O:myjecie bakalie?
rodzynki, morele, daktyle przelewam na sitku wrzątkiem, ale orzechów czy nasion słonecznika nie myję, choć wiem, że powinnam

• Goska
  • Gość
  • Gość
13 lata 10 miesiąc temu #1982 przez Goska
Replied by Goska on topic O:myjecie bakalie?
ja nie myję, jem prosto z torebki i jakoś mi do tej pory nie zaszkodziły (a jem tego dużo):)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena