× Zdrowe odżywianie

Zamiast cukru

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21152 przez pauladra
Replied by pauladra on topic O:Zamiast cukru
Kiedyś próbowałam takiej gorzkiej czekolady, ale wcale mi nie smakowała a nawet mdliła. Ale wczoraj kupiłam taką z 80% kakao, spróbowałam i jest ok. Myślę, że to zależy od miejsca pochodzenia kakao, czasami jest tak gorzkie, że aż mdli a innym razem jest zjadliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Elżbieta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 9 miesiąc temu #21154 przez Elżbieta
Replied by Elżbieta on topic O:Zamiast cukru
nie pamiętam kiedy słodziłam herbatę( kawy nie piję w ogóle)Jeżeli masz ochotę na czekoladę to zjedz, ale jedna tabliczkę i pójdzie ci to na zdrowie.Słodycze zastępuję owocami tam też jest cukier tylko naturalny, a oprócz tego są witaminy. Tak samo warzywa też zawierają cukry i ni ma się po nich wyrzutów sumienia, że znowu się coś odłoży i przybędzie.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21179 przez monika88
Replied by monika88 on topic O:Zamiast cukru
Jesli chodzi o odzwyczajanie sie od slodzenia herbaty to najlepiej zaczac od zielonej, latwiej bedzie zniesc taka herbate bez cukru, bo troche podobna do ziolek. Ja w kazdym badz razie zaczelam wlasnie od zielonej herbaty a potem odstawilam slodzenie czarnej. Kawe jeszcze troche slodze ale nie pije jej duzo.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21295 przez atuiza
Replied by atuiza on topic O:Zamiast cukru
Z tymi gorzkimi czekoladami to rzeczywiście jest różnie, ale mi większość mega smakuje, są pyszne, niestety te najsmaczniejsze są najdroższe ;/

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21310 przez aleksa
Replied by aleksa on topic O:Zamiast cukru
Od czekolady trudno się odzwyczaić, a ja akurat nie przepadam za gorzką. Mleczna jednak bije ją na głowę. Ale już na przykład do słodzenia herbaty używać możemy miodu. Świetnie smakuje i jest zdrowy.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21324 przez monika88
Replied by monika88 on topic O:Zamiast cukru
Herbata z miodem? Oh no! Z miodem to moge pic ziolka ale nie prawdziwa herbate czy kawe. Lepiej stopniowo ograniczac cukier i dojdzie sie do gorzkiej herbaty. Ewentualnie pic gorzka ale zagryzac na poczatek czyms slodkim, np. jakims malym herbatniczkiem.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21343 przez garen
Replied by garen on topic O:Zamiast cukru
A ja z kolei bardzo lubię wszelkie gorące napoje z miodem, grzane piwo np, z pomarańczą, miodem, imbirem - ale zwykła herbata też fajnie smakuje z miodem.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena