Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zdrowe odżywianie

TEMAT: Dziki łosoś pacyficzny z Biedronki?

O:Dziki łosoś pacyficzny z Biedronki? 2 lata 1 miesiąc temu #18960

• bull_the_buffalos
  • bull_the_buffalos Avatar
Poza tym łososie pacyficzne (w Polsce dostępne są keta i gorbusza) mają zupełne inne mięso niż łosoś norweski. Przede wszystkim są chude, nie są też pomarańczowe, a ciemno czerwone. Nawet biologicznie nie należą do jednego rodzaju. Łosoś norweski to rodzaj Salmo, łososie pacyficzne to rodzaj Oncorhynchus.

pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81oso%C5%9B
pl.wikipedia.org/wiki/Oncorhynchus
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Dziki łosoś pacyficzny z Biedronki? 2 lata 1 miesiąc temu #18965

• Sonia
  • Sonia Avatar
  • Często tu bywa
  • Otrzymane podziękowania 1
  • Oklaski: 2
Łososie pacyficzne chude i czerwone? Hmm ... wydaje mi się, że te które były wcześniej w Lidlu jako dzikie były rzeczywiście chudsze i miały intensywniejszy kolor niż te hodowlane, które są teraz. Muszę na to zwrócić uwagę, dzięki za info. :)

O:Dziki łosoś pacyficzny z Biedronki? 2 lata 1 miesiąc temu #18967

• Kahita
  • Kahita Avatar
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 0
Dzisiaj oglądałam Wiem co jem, było o łososiu. Niestety ten naturalny powinien być różowy. Zbyt intensywna barwa to oznaka, że karmiony sztucznie barwnikiem. A nasz łosoś podobno pyszny tylko, że bardzo rzadki.

O:Dziki łosoś pacyficzny z Biedronki? 2 lata 1 miesiąc temu #18969

• Sonia
  • Sonia Avatar
  • Często tu bywa
  • Otrzymane podziękowania 1
  • Oklaski: 2
Ale co w takim razie oznacza kolor łososiowy? Bardziej różowy jak dziki łosoś czy bardziej pomarańczowy jak hodowlany? Ale potwierdzasz, że dziki jest chudszy? A co z zawartością omega-3? Więcej w dzikim czy tłustszym ale hodowlanym?

O:Dziki łosoś pacyficzny z Biedronki? 2 lata 1 miesiąc temu #18971

• bull_the_buffalos
Dziki łosoś to może być zarówno jasny bałtycki, jak i ciemny pacyficzny. Natomiast hodowlany norweski jest raczej pomarańczowy. Zaraz poszukam zdjęć jaki kolor powinien mieć pacyficzny.

O:Dziki łosoś pacyficzny z Biedronki? 2 lata 1 miesiąc temu #18972

• bull_the_buffalos
Tu norweski hodowlany wędzony:
www.e-commerce.pl/zdjecia/Ryby-wedzone/P...y-100-g-8760-big.jpg

Tak wygląda wędzony dziki pacyficzny:
www.almarfish.pl/repository/products/alm..._pacyficzny_100g.gif
www.store.oreapolska.eu/img/p/87-125-thickbox.jpg

Dodam, że raczej nie da się oszukiwać i sprzedawać norweskiego jako pacyficznego, to dwie zupełnie inne ryby, mające inne mięso, natomiast jestem ciekaw czy ktoś nie oszukuje i nie sprzedaje hodowlanych pacyficznych z akwakultur jako dzikich. Biedronka, jak już pisałem twierdzi, że u nich są tylko dzikie, a ich dostawca, Abramczyk w ogóle nie ma nic wspólnego z hodowlanymi łososiami, bo nimi się nie zajmuje. W każdym razie w spożywczym u nas jest keta jako Abramczyk firmowo za około 15 zł, w Biedronce jest jako produkt dyskontowy gorbusza za 10 zł. I keta i gorbusza to bardzo szlachetne ryby.
Moderatorzy: ewak, norcia

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.

Protected by R Antispam