× Zdrowe odżywianie

herbata Pu-Erh

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22123 przez africana
Replied by africana on topic O:herbata Pu-Erh
bogna Ręcznie zwijana herbata może być albo zielona albo biała, czyli oprócz walorów estetycznych ma takie same właściwości i smak jak rodzaj herbaty, który został użyty do jej zrobienia.

aleksa Biała ma dużą zawartość kofeiny i witaminy C (podobno, wierze na słowo znawcom;). Słyszałam również, że zawiera 2x więcej substancji chroniących przed wolnymi rodnikami niż zielona herbata, dlatego nazywa się ją eliksirem młodości

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22126 przez aleksa
Replied by aleksa on topic O:herbata Pu-Erh
africana, dzięki za szybką odpowiedź :). Ten "eliksir młodości" jak najbardziej mnie zadowala. Dobrze, że ta herbata mi tak posmakowała :)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22127 przez africana
Replied by africana on topic O:herbata Pu-Erh
Hheh:D Nie ma za co! Masz jakąś ulubioną? Mnie z białej najbardziej przypadła taka z płatkami róż.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22128 przez aleksa
Replied by aleksa on topic O:herbata Pu-Erh
Ja ostatnio uzależniłam się od takiej z jabłkiem i owocami liczi. Dorzucam do niej zwykle kawałek pokrojonego w kostkę imbiru, łyżeczkę miodu i trochę cytryny. Smakuje po prostu bosko! :) Dlatego właśnie ciekawiło mnie, czy ta herbata ma jakieś dodatkowe właściwości oprócz tych smakowych :)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22152 przez olga
Replied by olga on topic O:herbata Pu-Erh
Ale wtedy trudno mówić o herbacie, chociaż ten napój może smakować, ale chyba głównie za sprawą imbiru, miodu i cytryny. A co do białej herbaty, z pewnością zdrowa, ale dla mnie za delikatna, po prostu mdła.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22162 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:herbata Pu-Erh
Herbata biała jest bardzo delikatna i dlatego trzeba ją pić solo, bez żadnych dodatków. A jak dorzuci się różnych dodatków smakowo-zapachowych to herbaty w ogóle nie czuje się i na dobrą sprawę mogłoby jej tam wcale nie być. ;)

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena