× Zdrowe odżywianie

jaka kawa?

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21751 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:jaka kawa?
mroowa, rozpuszczalna nie nadaje się do żadnego ekspresu, ona po prostu ma tylko udawać kawę z ekspresu. Spróbuj może którejś z tych kaw:
http://www.caffegaleria.pl/kawy_mielone

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21755 przez Jakub Krężel
Replied by Jakub Krężel on topic O:jaka kawa?
Dla mnie zwykła, czarna, świeżo mielona kawa - tylko i wyłącznie. Bez cukru, mleka i innych cudów. ;)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21766 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:jaka kawa?
w porządku, tylko zwykłe, czarne, świeżo mielone kawy też mają różny smak, w zależności od kraju pochodzenia, sposobu palenia itp.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21804 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic O:jaka kawa?
MK Premium jest w porządku, spróbuj, to 100% arabica więc łagodna.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21987 przez africana
Replied by africana on topic O:jaka kawa?
Wciąż szukam ulubionej kawy, ale poszukuje ja tylko i wyłącznie pośród mielonych, bo takie lubię. Nie cierpię kaw instant, mój brzuch zresztą też;)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22014 przez ulka
Replied by ulka on topic O:jaka kawa?
Dla mnie najlepsza jest 100% arabica, ale jakość zależy nie tylko od rodzaju kawy ale i warunkach w jakich dojrzewała. A ta arabica jest podobno bardzo kapryśna, wymaga np. temp tylko od 18 do 21 st.C, jeśli jest więcej to jakość ziarna będzie już gorsza. Ilość opadów też ma wpływ, więc nie dziwota, że kawy są różne.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22022 przez paulina
Replied by paulina on topic O:jaka kawa?
Od jakiegoś czas piję kawę z ekspresu i nie powiem, bardzo mi smakuje i lepiej pobudza niż rozpuszczalna. Ale wygląda, że mój żołądek jednak jej nie lubi, bo zaczęło się pieczenie, takie jak po wypiciu kawy po turecku. Faktem jest jednak, że już kilka m-cy piję tą z ekspresu i dopiero teraz mój żołądek się buntuje a na kawę po turecku reagował od razu.
Dlatego intryguje mnie, afrikana, w jaki sposób twój brzuch protestuje przeciwko kawie rozpuszczalnej. Problemy żołądkowe czy jelitowe?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena