× Zdrowe odżywianie

jaka kawa?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17505 przez malutka
Replied by malutka on topic O:jaka kawa?
To, że kawa z mlekiem w żołądku wygląda nieciekawie to mnie nie dziwi. Bo w końcu co wygląda tam ciekawie? Ale przekonuje mnie argument, o którym gdzieś czytałam, że kawa z mlekiem działa raczej zamulająco a nie pobudzająco, więc powoli odzwyczajam się od mleczka. Ale przyznaję, że na razie ciężko mi to idzie. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17521 przez halina
Replied by halina on topic O:jaka kawa?
Ja mimo wszystko nie mogę przestawić się na czarną kawę, a na czarną bez cukru to już w ogóle nie namówi się mnie. Ale może zacznę zmniejszać dodatki mleka i cukru i stopniowo odzwyczaję się. Bo faktycznie pije kawę, żeby postawić się na nogi, a skoro czarna lepiej to robi, to nie ma wyjścia i trzeba odzwyczaić się od mleczka.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17536 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:jaka kawa?
paulina napisał:

Jaką kawę pijecie? Czy zauważyłyście, że jedne wciągają bardziej, a inne nie? Ja pijam zwykle rozpuszczalną z mlekiem (i cukrem oczywiście), ale czasami zrobię sobie taką w rodzaju 3w1, najczęściej cappucino z nesca i zauważyłam, że po takiej kawce chce mi się więcej kawy po kilku minutach.

Kawa w ogóle uzależnia, a jeśli w dodatku jakaś szczególnie ci smakuje to szybciej się uzależnisz. Ale te gotowce 2w1 czy 3w1 odradzam ci,bo tam poza kawa, cukrem i ewentualnie sztuczna śmietanką są i inne sztuczne dodatki. ;)

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17545 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic O:jaka kawa?
A co powiecie o reklamie kawy, którą właśnie usłyszałam, że ta konkretna kawa jest stworzona, by ją pić z mlekiem? Czy to zależy od gatunku kawy?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17581 przez malutka
Replied by malutka on topic O:jaka kawa?
moim zdaniem to tylko chwyt marketingowy.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17651 przez Inka
Replied by Inka on topic O:jaka kawa?
irkagor napisał:

Ale te gotowce 2w1 czy 3w1 odradzam ci,bo tam poza kawa, cukrem i ewentualnie sztuczna śmietanką są i inne sztuczne dodatki. ;)

Rzeczywiście, na pierwszym miejscu syrop glukozowy, potem tłuszcz utwardzony ! i dopiero na 3cim miejscu kawa (17%). :( Wyrzucam to świństwo!

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17676 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:jaka kawa?
I dobrze robisz. :P

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena