× Zdrowe odżywianie

jaka kawa?

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #19310 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:jaka kawa?
Kawa działa dopiero 15 minut po wypiciu, więc jak właśnie wypiłaś to może oznaczać, że jeszcze nie działa. Ale może też być przyzwyczajenie. Jak chcesz, żeby na ciebie działała to ogranicz jej picie albo na jakiś czas wręcz odstaw, a organizm odzwyczai się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Marusiak
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 miesiąc temu #19716 przez Marusiak
Replied by Marusiak on topic O:jaka kawa?
mnie kawa zawsze pobudza, przynajmniej teraz jak piję świeżo zmieloną Cellini, kupuję sobie całe ziarno i mielę w ekspresie od razu. Ale z Cellini nawet rozpuszczalna mnie postawiła na nogi :) bo to dobra kawka i zdrowa, bez świństw jakie w kawach można znaleźć.

Więcej
10 lata 2 dni temu #20166 przez Kosząłkowa
Replied by Kosząłkowa on topic O:jaka kawa?
Jak kawa, to tylko świezo zmielona z ekspresu i taka naprawdę stawia na nogi :)

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21347 przez aleksa
Replied by aleksa on topic O:jaka kawa?
Ja bardziej piję kawę dla smaku i aromatu niż dla pobudzenia. Staram się jednak wybierać naprawdę dobre marki i biorę pod uwagę fakt, czy kawa jest świeżo palona czy nie. To dla mnie bardzo ważne i znacznie wpływa na jakość takiego napoju. Lubię robić swoje kawowe zakupy w profesjonalnych sklepach z kawą. Tam mam zwykle gwarancję, że dana kawa pochodzi z naprawdę dobrej palarni i, przede wszystkim, że jest świeża i świetnego gatunku.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21369 przez Kosząłkowa
Replied by Kosząłkowa on topic O:jaka kawa?
Aleksa, ja też najbardziej lubię kawy z dobrych sklepów - kawa dobrej jakości za dobrą cenę i jeszcze świeżo zmielona, hmmm już mam ochotę na taką :), skoro mamy słabośc do podobnej kawy, pochwal się jaką pijesz :)

Aaa, w Tchibo można chyba zmielić kawę, przynajmniej jeszcze do niedawna była taka możliwość.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21380 przez aleksa
Replied by aleksa on topic O:jaka kawa?
Generalnie lubię wyszukiwać informacji o różnych kawach i palarniach, lubię dowiadywać się skąd pochodzą i jeżeli dana marka mnie zainteresuje, zamawiam sobie taką kawę i wypróbowuję, czy mi odpowiada. Moimi ulubionymi są kawy Finca la Cascada, Agust i Deiga Wolisho. Ostatnio odkryłam też idealną wręcz mieszankę na zimowo-świąteczny czas, bo dodana jest do niej nutka smakowa toffi, czekolady i pomarańczy. Pychota :)

A żeby nie było, że jestem aż tak wybredna, przyznam, że Tchibo też czasami pijam. Moi rodzice mają ich ekspres na kapsułki, więc zwykle piję sobie u nich małe espresso, kiedy ich odwiedzam :)

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21565 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:jaka kawa?
A jaką kawę polecacie do ekspresu? Najlepiej żeby to była w miarę normalna kawa dostępna w przeciętnym sklepie, ale Tchibo odpada, bo dla mnie za ostra.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena