× Zdrowe odżywianie

Źródła białka

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17131 przez sylwia
Źródła białka was created by sylwia
Jakie są Wasze najważniejsze źródła białka? Ciągle mięso? Mnie ostatnio obrzydło i zastanawiam się czy nie odstawić go całkowicie, ale raczej nie myślę o strikte wegetarianizmie i jajek i nabiału nie odstawię. Probowałyście odstawić mięso? Jak długo wytrzymałyście?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17141 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:Źródła białka
Ja jem bardzo mało mięsa i to najwyżej drób lub ryba. Ale jeśli chcesz odstawić nawet takie mięso a jeść jaja i mleko to nie powinnaś mieć problemów z białkiem., chyba że intensywnie ćwiczysz.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17155 przez ulka
Replied by ulka on topic O:Źródła białka
A co sądzicie o orzechach jako źródle białka? Pełnowartościowe? Ja mogłabym całkowicie zrezygnować z mięsa na rzecz orzechów.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17162 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:Źródła białka
Orzechy to dobre źródło białka ale chyba to białko nie zawiera wszystkich aminokwasów. :S Ale jeśli dodatkowo będziesz jeść nabiał to nie ma sprawy, możesz lekko zrezygnować z mięsa. Orzechy maja tylko jeden mankament, są mianowicie kaloryczne, głównie za sprawa tłuszczu, chociaż to zdrowy tluszcz.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17168 przez halina
Replied by halina on topic O:Źródła białka
Ja jem bardzo mało mięsa, wędlin w ogóle nie jadam, sera też mało i żyję i to całkiem dobrze. :laugh: Więc nie przejmuj się, jak ci mięso nie pasuje to odstaw i już. Aha, zostaje jeszcze soja i wszelkie fasole, tez dobre źródło białka.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17189 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:Źródła białka
Soja i wogóle fasole odpadają, bo moja wątroba źle je znosi. A co jesz do kanapek jeśli nie jesz wędlin a ser rzadko?

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17226 przez halina
Replied by halina on topic O:Źródła białka
Ja w ogóle rzadko jadam kanapki, a jeśli już to najczęściej z rybką albo jajkiem.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena