× Zdrowe odżywianie

nietypowe przyprawy

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #169 przez malutka
nietypowe przyprawy was created by malutka
Czy znacie jakieś nietypowe przyprawy? Pospolite chwasty, którymi można doprawiać potrawy? Niedawno dowiedziałam się, że macierzanka, która rośnie u mnie na tarasie między płytami i którą z upodobaniem gniotę, bo wtedy ładnie pachnie, może być przyprawą. Używa się jej tak jak tymianku, czyli głównie do mięs i sosów a świeże listki można także dodaeać do sałaty. No, no, no ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #170 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:nietypowe przyprawy
Witam wszystkich,
Jestem fanką przypraw. Ostatnio odkryłam zalety trybuli. U nas jest mało znana, ale w kuchni francuskiej to klasyka. Używa się świeżych listków do sałatek, omletów, sosów. Można ją dodawać wszędzie tam, gdzie natkę pietruszki. doskonała także do ziołowego octu. Polecam wszystkim.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #176 przez justyna
Replied by justyna on topic O:nietypowe przyprawy
A używacie w kuchni mięty? Nie chodzi mi oczywiście o herbatę miętową tylko o miętę jako przyprawe. Ja robiąc np. ruskie pierogi dodaję do farszu kilka drobno pokrojonych listów mięty. Pycha. A zna ktoś przepis na słynny angielski sos miętowy?

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #178 przez anetka
Replied by anetka on topic O:nietypowe przyprawy
Założę się, że nie jadłaś sosu miętowego. Daj sobie z nim spokój, bo jest okropny. Takie świństwo mogli wymyślić tylko Anglicy.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #195 przez ewak
Replied by ewak on topic O:nietypowe przyprawy
A znacie może pelargonię jako przyprawę? Nie chodzi mi oczywiście o tą balkonową pelargonię, ale o jej odmianę z pachnącymi liśćmi czyli geranium. Używa się jej do ciastek, sorbetów i napojów. Można uprawiać w doniczce, zwłaszcza, że chyba ma tez jakies właściwości lecznicze

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #7061 przez dominika
Replied by dominika on topic O:nietypowe przyprawy
A macie jakieś swoje wypraktykowane zestawy ziół do poszczególnych potraw? Odkąd wyrzuciłam gotowe zestawy pełne glutaminianu sodu, eksperymentuję, ale brak mi już pomysłów.:S

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #7079 przez ewak
Replied by ewak on topic O:nietypowe przyprawy
To kwestia gustu. Poczytaj opisy ziół przyprawowych i dobierz odpowiednie zestawy. Ale nie rób mieszanek w większych ilościach, bo szybko tracą aromat i swoje właściwości zarówno smakowe jak i lecznicze.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena