× Zdrowe odżywianie

kiełki

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #7653 przez anka
Replied by anka on topic O:kiełki
Kapustne raczej szybko kiełkują, może nie tak szybko jak rzeżucha ale szybko. A jakiej firmy są twoje nasiona?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #7666 przez agnicha
Replied by agnicha on topic O:kiełki
No wiec tym razem nasiona brokula wysialam po kilkugodzinnym moczeniu. Na jednej tacce brokul, na drugiej rzezucha a na trzeciej lucerna (dwie ostatnie bez moczenia). Caly kielkownik trzymalam w cieplym i ciemnym miejscu. Teraz wyjelam, bo rzezucha i lucerna prawie gotowe do jedzenia a w brokulach tylko pojedyncze nasionka skielkowaly i kielek baardzo mizerny. Po prostu te moje nasiona brokula maja bardzo nikla sile kielkowania. A waznosc nasion do 08.2011! Firma Vita Line.:( :(:( A nasiona rzezuchy i lucerny mam jeszcze z ub. roku, sugerowany termin wysiewu: do 07 i 10.2009! Firma Diet-Food.:) :) :)

• onaa
  • Gość
  • Gość
12 lata 10 miesiąc temu #7687 przez onaa
Replied by onaa on topic O:kiełki
u mnie tez brokuly slabo kielkuja:( z 5 g nasion mam najwyzej 5 g kielkow :(

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #7695 przez agnicha
Replied by agnicha on topic O:kiełki
To tak jak u mnie. Zupelnie bez sensu! A jakiej firmy mialas nasiona? Moze wspolnymi silami wyluskamy te dobre i te zle?

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #7721 przez norcia
Replied by norcia on topic O:kiełki
Ja próbowałam już kiełkować chyba wszystko, co nadaje się i stwierdzam, że najlepsze to: rzeżucha, lucerna, rzodkiewka, gorczyca, słonecznik. Kiełkują bardzo szybko i niezawodnie, nawet przeterminowane nasiona.:)

• BoNa
  • Gość
  • Gość
12 lata 10 miesiąc temu #7750 przez BoNa
Replied by BoNa on topic O:kiełki
Widziałam ostatnio w sklepie nasiona sezamu do kiełkowania. Kiełkowałyście? Jak wschodzą?

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #7781 przez norcia
Replied by norcia on topic O:kiełki
Ja kiełkowałam. Wschodzą średnio szybko i same jakieś niepozorne. No i smak też niezdecydowany. Zrezygnowałam, chociaż w mieszankach mogą być.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena