× Zdrowe odżywianie

stewia zamiast cukru

• ewella
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #18770 przez ewella
Replied by ewella on topic O:stewia zamiast cukru
Widzę ze wszyscy chcą uprawiać stewie:) Z tego co widziałam nasiona można kupić na allegro. Ja niestety do uprawiania roślin się nie nadaje, wszystkie mi schną albo gniją... i czytałam na innym forum ze ktoś kupił susz i smakował lak zgniłe siano... Ja stewię kupuję w tabletkach i jestem zadowolona, nie trzeba sadzić, podlewać itd, a ta w tabletkach jest słodsza niż susz czy surowe liście bo to wyciąg. Zastanawiam się tylko czy do ciasta mogę ją dać, czy się rozpuści i czy może inne formy, np w płynie bardziej się nadadzą? Jeśli wiecie coś na ten temat, proszę o podpowiedzi:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #18787 przez magda
Replied by magda on topic O:stewia zamiast cukru
Jeśli susz smakował jak zgniłe siano to znaczy, ze źle był suszony. ;)

• agata
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #19073 przez agata
Replied by agata on topic O:stewia zamiast cukru
Mógł być nawet dobrze suszony ale źle przechowywany. ;)

• Mirka
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #19181 przez Mirka
Replied by Mirka on topic O:stewia zamiast cukru
Przecież jeśli komuś nie odpowiada smak suszu, to może używać formu wyekstrahowanej. Można kupić preparatu lub mniej więcej samemu uzyskać ekstrakt. Na tej stronie o stewii jest o tym. Ja nawet próbowałam zrobić. Generalnie polecam mimo wszystko gotowe preparaty :D

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #19236 przez andrea
Replied by andrea on topic O:stewia zamiast cukru
Ja uwazam, ze jesli juz ktos decyduje sie na stewie zamiast cukru to najlepiej uprawiac swoja w doniczce czy w ogrodzie. Przynajmniej wie sie czego sie uzywa. A jesli nie wlasna roslina to po prosstu lepiej odzwyczaic sie od cukru i tyle. Tabletki kojarza mi sie z roznymi sztucznymi slodzikami,ktore czesto sa jeszcze gorsze od cukru. ;)

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19629 przez karolina
Replied by karolina on topic O:stewia zamiast cukru
A może home made ekstrakt ze stewii ? Wtedy przynajmniej się wie, że nie ma dodatkowych składników. A warto choćby dlatego, że nie psują się po niej zęby i nie stanowi pożywki dla wszelkiego rodzaju drożdżaków.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19640 przez halina
Replied by halina on topic O:stewia zamiast cukru
No to ja kupuję susz i robię własny ekstrakt. A jak mi zasmakuje to będę uprawiać stewię w doniczce.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena