× Zdrowe odżywianie

Czy jeść dania w proszku?

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15310 przez Anilika
Czy jeść dania w proszku? was created by Anilika
Cześć
Czasem jem dania w proszku, wiem, to taka straszna chemia, ale słyszałam, że nie wszystkie takie dania są takie paskudne. No czasem serio nie mam czasu żeby coś normalnego gotować nawet w domu czasem zwyczajnie nie mam kiedy, albo nie mam siły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15312 przez dominika
Replied by dominika on topic O:Czy jeść dania w proszku?
Coś ty, to tylko wypełniacz kiszek. Lepiej wyciągnąć coś z zamrażarki albo zrobić michę sałaty z jajkiem, serem czy rybą. Nie zajmie ci to więcej czasu niż przygotowanie gorącego kubka z proszku.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15319 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:Czy jeść dania w proszku?
Ja czasami robię kotlety mielone z proszkowanej soi. Myślę, że jakieś wartości odżywcze jednak maja, a przygotowuje się rzeczywiście szybko.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15330 przez petitka
Replied by petitka on topic O:Czy jeść dania w proszku?
Te kotlety sojowe ja tez czasami robię, ale to nie tyle proszek co granulat. Nie wiem czy o taki proszek chodziło Anilice, chyba raczej o gorące kubki, a te to zwykły zapychacz bez żadnej wartości.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #15646 przez Anilika
Replied by Anilika on topic O:Czy jeść dania w proszku?
W zasadzie to nie chodziło mi o typowe zalewaje ;) znalazłam ostatnio dania do samodzielnego przygotowanie z błonnikiem, stąd moja refleksja, bo do tej pory, jak widziałam, że "w proszku" to nawet nie zaglądałam do tego, a tu taka miła niespodzianka - ot skrobia i suszone warzywa :) a o tej soi to nie wiedziałam, ale brzmi ciekawie :)

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #15659 przez bogna
Replied by bogna on topic O:Czy jeść dania w proszku?
Mnie się wydaje, że już lepiej wykorzystać warzywa mrożone niż suszone. Suszone nie mają wiele wartości a mrożone są niewiele gorsze od świeżych. No i z mrożonek można naprawdę szybko coś przygotować, np. taka zupa z mrożonek, zalewasz wodą, gotujesz kilka minut, solisz i dodajesz łyżkę śmietany i już masz zupę. :)

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #15717 przez serdeczna
Replied by serdeczna on topic O:Czy jeść dania w proszku?
A może w ogóle lepiej cos na telefon zamówić, jak się naprawde nie ma czasu ani nic przydatnego w lodówce?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena