× Zdrowe odżywianie

termin ważności przypraw

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1578 przez karolina
Replied by karolina on topic O:termin ważności przypraw
Mam przed sobą majeranek firmy Kotanyi. Termin ważności 2011, kraj pochodzenia: Egipt!:( I jak taki majeranek ma poprawiać trawienie? I jeszcze informacja o domieszkach jak w poście zuzyy. Ja, podobnie jak norcia, czytam etykiety ale jakoś nie pomyślałam o czytaniu etykiet przypraw, wydawało mi się, że zioło to zioło i nic więcej. Trzeba będzie pomyśleć o własnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1587 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:termin ważności przypraw
A sprawdzałaś zapach? Ręczę, że zapachu majeranku też nie poczujesz, a to przecież głównie olejki eteryczne mają lecznicze właściwości.:(

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #1594 przez karolina
Replied by karolina on topic O:termin ważności przypraw
Fakt, nic nie pachnie, nawet po roztarciu.:angry:

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #1612 przez jagna
Replied by jagna on topic O:termin ważności przypraw
Ale trudno uprawiać w doniczce majeranek. A czy w ogóle świeży majeranek stosuje się jako przyprawę?

Jagna

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #1628 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:termin ważności przypraw
kto ma to pewnie stosuje, ja dzisiaj kupiłam doniczkową bazylię, rukolę i koperek, ale koperek oklapł zaraz po zdjęciu ochronnej folii:(

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #1902 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:termin ważności przypraw
Ja mam inny sposób na przetrzymywanie świeżego koperku i natki. Myję je i wkładam do plastikowego pojemnika, lekko przykrywam pokrywką i wkładam do lodówki. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby zwiędły przechowywane w ten sposób. Sałatę zresztą też tak przechowuję. Dodatkowym plusem jest to, że są gotowe do użycia (myte) wtedy gdy chcę tylko 1-2 listki na kanapkę.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #8287 przez agnicha
Replied by agnicha on topic O:termin ważności przypraw
Termin terminem, ale czy zetknelyscie sie z mieszankami przypraw ziolowych bez dodatku glutaminianu sodu? Kupilam ostatnio pikantna przyprawe do grilla, zeby zaoszczedzic sobie czasu i dopiero w domu doczytalam sie w skladzie, ze oprocz roznych ziol maja glutaminian sodu + sol +cukier.:angry: Mam teraz sklad wiec przygotuje sobie na zapas swoja mieszanke, ale bez tego oblednego glutaminianu. Gdybyscie jednak slyszaly o jakichs mixach ziolowych ale samych ziol, bez dodatkow polepszaczy, to bylabym wdzieczna za informacje co i gdzie.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena