× Zdrowe odżywianie

złe trawienie laktozy

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #13608 przez zoola
złe trawienie laktozy was created by zoola
Chyba mam kłopoty z trawieniem laktozy, bo czuję duży dyskomfort po wypiciu mleka. Słyszałam, że w takim przypadku trzeba pic mleko do posiłków. słyszał ktoś o takim rozwiązaniu? A może znacie inne, bo nie chciałabym rezygnować z mleka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #13640 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:złe trawienie laktozy
O mleku do posiłków nie słyszałam, ale wiem że ludzie źle tolerujący laktozę na ogół dobrze znoszą jogurty. Więc może przerzuć się właśnie na jogurty?

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #13654 przez zoola
Replied by zoola on topic O:złe trawienie laktozy
Jogurty akurat jem i dobrze je toleruję, ale ileż można jeść jogurtów. Kiedyś piłam dużo mleka, zwłaszcza na zimno i teraz miałabym ochotę wypić chociaż szklankę mleka dziennie. Ale jak to zrobić, by było lepiej strawne?

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #13659 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:złe trawienie laktozy
Sprobuj kakao, chyba wiaze laktoze, bo jest lepiej strawne. Ja w kazdym badz razie je trawie, a z samym mlekiem mam problemy.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #13689 przez karolina
Replied by karolina on topic O:złe trawienie laktozy
A czym objawia się u Ciebie ta nietolerancja laktozy? Aby przekonać się czy naprawdę chodzi o laktozę powinnaś na co najmniej 2 tyg odstawić kompletnie wszystkie produkty mleczne. To trudne, bo trzeba czytać skład na wszystkich produktach, żeby wiedzieć, ze nie zawierają np. serwatki. No i jeśli po 2 tyg okaże się, że jest OK wtedy stopniowo włączać MAŁE ilości produktów mlecznych. Może okazać się, że jest granica, od której nie tolerujesz laktozy, a małe ilości mogą nie sprawiać problemów.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #13715 przez anka
Replied by anka on topic O:złe trawienie laktozy
Jeśli ktoś naprawdę ma nietolerancję laktozy to ciężka sprawa, bo ona jest ukryta w wielu gotowych produktach. Trzeba chyba zacząć od prostej diety z naturalnych tj. nieprzetworzonych produktów i dalej, tak jak pisze Karolina, czyli stopniowo włączać inne produkty.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #13723 przez zoola
Replied by zoola on topic O:złe trawienie laktozy
karolina napisał:

A czym objawia się u Ciebie ta nietolerancja laktozy?

Jak pisałam, czuję dyskomfort, czyli jest mi lekko niedobrze i czuję się przepełniona, mimo nie przejadłam się. Biegunki itp zaburzeń nie mam.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena