× Zdrowe odżywianie

świeże warzywa i owoce

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #12986 przez ksenia
świeże warzywa i owoce was created by ksenia
Usłyszałam właśnie komunikat w radiu, żeby ze względu na tą bakterię niemiecką unikać świeżych warzyw (sałata, ogórki, pomidory) i owoców (truskawki). :( Od szklarniowych pomidorów i ogórków mogę się powstrzymać ale nie wyobrażam sobie życia bez sałaty i świezych polskich truskawek. Więc jem mimo ostrzeżeń. A jak Wy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #12991 przez halina
Replied by halina on topic O:świeże warzywa i owoce
Bez przesadyzmu, ja chrupię wszystko aż się kurzy. :laugh:

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #13003 przez paulina
Replied by paulina on topic O:świeże warzywa i owoce
I dobrze, zwłaszcza że do końca nie wiadomo czy te zakażenia są od świeżej zieleniny. No i ognisko w płn. Niemczech, gdybym tam jechała to pewnie powstrzymyałabym się od wszelkiej surowizny i ciągle dezynfekowała ręce, ale w Polsce jem wszystko. Oczywiście wcześniej dokładnie myję.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #13018 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:świeże warzywa i owoce
Ja przez moment wstrzymałam się z hiszpańskimi warzywami, ale teraz już kupuję. Biedni hiszpańscy ogrodnicy, tyle stracili, bo ktoś puścił plotkę, że bakteria przywędrowała od nich.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #13047 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:świeże warzywa i owoce
Ja od hiszpańskich wolę jednak nasze. Ciekawa jestem, czy nie było to celowe posądzenie ich? A czujecie sytuację, kiedy na wiosnę pełną świeżości dookoła a nie można byłoby jej jeść?

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #13066 przez paulina
Replied by paulina on topic O:świeże warzywa i owoce
Noo ... a wczuj się jeszcze w rolę ogrodnika, który inwestował i harował przez kilka miesięcy, a teraz musi wszystko wywalać. :huh: Ja nie wiem czy oskarżenie Hiszpanów było celowe, myślę, że Niemcy nie chcieli dopuścić myśli, że to w ich czystym kraju mogło dojść do takiego skażenia. A wszystkie nitki prowadzą do Niemiec. Czyli każdemu może się przytrafić. Aż dziwię się, że Al kaida nie wzięła tego na siebie.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #13073 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:świeże warzywa i owoce
A wiecie, że ta hiszpańska zielenina którą na początku oskarżano jako źródło zakażeń, pochodziła z farmy ekologicznej? Wczoraj uslyszałam, że teraz podejrzewają niemieckie kiełki też z farmy ekologicznej, a przed chwilą mówili w radiu, że kiełki jednak są czyste. Wygląda jakby tu działał chochlik nieprzyjazny zieleninie i ekologii. ;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena