× Zdrowe odżywianie

życie bez soli

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15111 przez cybernetyczna
Replied by cybernetyczna on topic O:życie bez soli
Nigdy nie przesadzałam z solą, nawet jak ziemniaki be soli ugotuje, to mi nie przeszkadza. Za to używam dużo pieprzu, curry i ziół prowansalskich :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15121 przez felicja
Replied by felicja on topic O:życie bez soli
Ja też jem ziemniaki bez soli, ale gotowane na parze. Gdyby były gotowane w wodzie to obawiam się, że byłyby trudne do przełknięcia. Zaczęłam gotować je z dodatkiem czosnku, a od niedawna dodaję do nich trochę świeżo startego imbiru. Oczywiście imbir do tłuczonych ziemniaczków.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15162 przez Antonina
Replied by Antonina on topic O:życie bez soli
A czosnek dodajesz surowy? starty? Ja czasami posypuje po ugotowaniu solą czosnkową. I jeszcze gałką muszkatołowa, czasami sypie jej naprawdę dużo i rodzina nazywa je muszkatołowymi, to mój znak firmowy. :laugh:

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #15174 przez annabog
Replied by annabog on topic O:życie bez soli
Ja czasami też posypuję ziemniaki gałką muszkatołową ale tylko podsmażane. A świeżo gotowane posypuję dużą ilością koperku i też wówczas nie mam potrzeby dodawania soli. ;)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15208 przez felicja
Antonina napisał:

A czosnek dodajesz surowy? starty?

Nie, nie trę go tylko kroję ząbki wzdłuż na paski i kładę na gotujące się ziemniaki.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18605 przez denia
Replied by denia on topic O:życie bez soli
Ja nie mam takiego problemu, po prostu zawsze zapominam posolić i większośc potraw jem bez tej przyprawy. Po pewnym czasie nie czuje się różnicy i wszystko robi się smaczne, a lekki wstręt ma się do rzeczy słonych

mój ulubiony sklep z akcesoriami kuchennymi http://www.przyjemnegotowanie.pl/

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18618 przez felicja
Ja jak jeszcze soliłam ziemniaki i czasami zapomniałam posolić to musiałam dosalać na talerzu, bo były dla mnie niejadalne. A od soli odzwyczajałam się stopniowo, tak że jak przeszłam na gotowanie na parze to już nie musiałam dosalać. Ale mój mąż ciągle dosala na talerzu, ale on jest chyba uzależniony od soli. ;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena