× Zdrowe odżywianie

jakie jajka kupujecie?

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12139 przez ania89
jakie jajka kupujecie? was created by ania89
Czytałam w jakich strasznych warunkach hodowane są dzisiaj kury, stoją na kratach bez ściółki, w klatkach tak małych, że nie mogą się nawet obrócić. :angry: I to wszystko niby po to, byśmy mieli tanie jajka. :dry: Zaczęłam więc kupować jajka od kur przebywających na wolnym wybiegu, albo nawet ekologiczne. Fakt, znacznie droższe, ale moje czyste sumienie jest tego warte. A jakie jajka Wy kupujecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12151 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:jakie jajka kupujecie?
Wstyd się przyznać ale kupuję jak leci. :blush: W moim osiedlowym sklepie nie ma wielkiego wyboru, ale rozejrzę się trochę dalej.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12157 przez kinga
Replied by kinga on topic O:jakie jajka kupujecie?
Ja kupuję co najmniej z chowu ściółkowego (zima), a od wiosny takie z wolnego wybiegu i czasami ekologiczne. Kiedyś widziałam jaja z wielkim napisem na opakowaniu "wiejskie", a w środku .... oczywiście te od kur z mini-klatek. :(

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12169 przez karolina
Replied by karolina on topic O:jakie jajka kupujecie?
A ja kupuję na rynku od kobiety, u której kurki łażą sobie po podwórku i skubią co chcą. Wiem, że rosół z takich szczęśliwych kurek ma lecznicze właściwości i wierzę, że ich jajka też. A przynajmniej podnoszą mi morale, a to już coś. No i w smaku też są inne niż te fermowe od kur karmionych mączką rybną, antybiotykami i hormonami. :)

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12183 przez meg
Replied by meg on topic O:jakie jajka kupujecie?
Ja też kupuję wiejskie jajka od "szczęśliwych" kur. Ale niedawno czytałam, że na wsi często pali się w piecach przeróżnymi śmieciami, w tym toksycznymi, toksyczny dym osiada w glebie i potem kury przebywające na wybiegu jedzą te toksyny, które przechodzą do jaj i mięsa. Więc już sama nie wiem. :S
Zastanawiam się czy sprzedawane w sklepach jaja ekologiczne rzeczywiście są ekologiczne i czy ktoś to sprawdza. Nie wiecie?

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12202 przez karolina
Replied by karolina on topic O:jakie jajka kupujecie?
Na stempelku na jajkach pierwsza cyfra powinna być 0 i to oznacza, że są ekologiczne. Głowy oczywiście nie daję, że naprawdę są ekologiczne, ale w końcu ferma zdobyła uprawnienia do takiego stempelka na jakiejś podstawie.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12203 przez Mniamek
Replied by Mniamek on topic O:jakie jajka kupujecie?
na każdym jajku powinny być oznaczenia(ciąg znaczków), najlepiej kupować jajka oznaczone jak najniższą cyferką, znajduje się ona na początku oznaczenia: 0- oznacza ekologiczne, 1- wolnobiegowe, 2- chów ściółkowy, a 3-klatkowy :/
warto też kupować jajka ze względu na wielkość, te największe wcale nie są najlepsze, bo mogą wskazywać na nie najlepszy sposób karmienia kur, po to żeby jajka były takie "wielkie", co niekoniecznie może być zdrowe dla nas, lepiej więc wybierać jajka średniej wielkości- mają one też zwykle grubszą skorupkę i nie pękają tak często podczas gotowania ;)

www.mniami.pl moim zdaniem najlepsze przepisy!

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena