× Zdrowe odżywianie

sposób gotowania wody

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11396 przez meg
sposób gotowania wody was created by meg
Niedawno wichura pozrywała kable elektryczne i nie miałam przez kilka godzin prądu, a w domu wszystko na prąd. :( Wobec tego zmuszona byłam zagotować wodę na herbatę w .... kominku. No i okazało się, że herbata wyszła nadzwyczaj dobra, znacznie lepsza niż gotowana normalnie w czajniku elektrycznym. Czy miałyście okazję też to zaobserwować? Zastanawiam się czy to chodzi o sposób gotowania wody, czy może wpływ dymu z palącego drewna. :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11407 przez olga
Replied by olga on topic O:sposób gotowania wody
Ja zauważyłam to na obozie jak gotowaliśmy wodę na herbacie na ognisku. Wszyscy wmawiali mi, że herbata tak wyjątkowo mi smakuje, bo dobre towarzystwo itp, ale teraz coraz bardziej jestem przekonana, że jakość wody zależy od tego na czym jest gotowana. ;)

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11416 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:sposób gotowania wody
Pamiętam, że kiedyś herbata u mojej babci to było cudo. Przyjeżdżaliśmy do niej specjalnie na herbatę i czuliśmy jej smak długo po wyjechaniu. :) Uważałam, że wpływ na to miała woda z ujęcia na jej działce. Ale herbata na wodzie przywiezionej od babci u nas już tak nie smakowała. :( Potem herbata u babci zepsuła się i podejrzewaliśmy skażenie wody z fermy, która powstała w okolicy. Ale teraz uświadamiam sobie, że kiedyś babcia gotowała wodę tylko na takim tradycyjnym piecu opalanym na ogół drewnem a w zimie czasem węglem. Potem babcia przeszła na elektryczny czajnik i kuchenkę gazową. I może to było przyczyną popsucia smaku herbaty? :S

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11429 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:sposób gotowania wody
A może to chodzi o czas gotowania? na piecu czy w kominku woda może gotowac się dłużej a elektryczny czajnik wyłącza sie po zagotowaniu wody. :S

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11449 przez meg
Replied by meg on topic O:sposób gotowania wody
Hmm ... rzeczywiście w kominku nie widać kiedy się gotuje. Ale spróbowałam dziś gotować dłużej wodę w czajniku na kuchence elektrycznej i herbata była przeciętna, więc pewnie to nie to.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11475 przez chuda
Replied by chuda on topic O:sposób gotowania wody
Kiedyś rozmawiałam z jednym specem od wody i on mówił też, że sposób gotowania wydatnie wpływa na jakość wody i że najzdrowiej jest gotować ją na ogniu a najgorzej na kuchence elektrycznej czy w elektrycznym czajniku. Tłumaczył mi dlaczego tak się dzieje, ale było to dosyć skomplikowane a ponadto faceta uważałam za nawiedzonego, więc słuchałam jednym uchem i nie mogę teraz powtórzyć. :( Ale pewnie coś w tym jest.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11499 przez martyna
Replied by martyna on topic O:sposób gotowania wody
Ja też gdzieś czytałam, że najzdrowsza jest woda gotowana na ogniu a najgorsza z elektrycznego czajnika.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena