× Zdrowe odżywianie

mleko - kto za, kto przeciw?

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11242 przez ann_a
mleko - kto za, kto przeciw? was created by ann_a
Czytam różne sprzeczne opinie ekspertów na temat mleka. Jedni wychwalają pod niebiosa, inni oskarżają je o wszelkie zło. Sama już nie wiem czy pić czy nie. Aco Wy sądzicie o mleku? Pijacie na codzień? A Wasze dzieci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11247 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:mleko - kto za, kto przeciw?
Wiesz, ja też kiedyś przejęłam się informacjami, że mleko jest be i odstawiłam nawet na jakiś czas nie tylko mleko ale i sery, pozostałam wierna jedynie jogurtom. Ale przeszło mi i teraz piję mleko chociaż serów nie jem już tak dużo jak kiedyś. Uważam, że nie można dać się zwariować i nagle odstawiać coś, co się lubiło tylko dlatego, bo ktoś coś tam powiedział. ;)

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11251 przez Inka
Replied by Inka on topic O:mleko - kto za, kto przeciw?
święta prawda

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11258 przez saszka
Replied by saszka on topic O:mleko - kto za, kto przeciw?
Ja jadam jogurty i czasami ser. Mleka jako takiego nie piję, ale nie dlatego, że naczytałam się czegoś złego o nim.Po prostu nie służy mi, może mam problemy z tolerancją laktozy?:S

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11274 przez Wega
Replied by Wega on topic O:mleko - kto za, kto przeciw?
Dużo dorosłych osób ma problemy z tolerancją laktozy i nie mogą pić świeżego mleka. Ale jeśli komuś nie szkodzi to nie widzę powodu, by nie pić mleka. Ja piję.:)

• julka
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu #11280 przez julka
Replied by julka on topic O:mleko - kto za, kto przeciw?
Ja chyba nie mam problemów z tolerancją laktozy, bo po mleku nie mam sensacji żołądkowych. Ale czuję się po nim jakoś ciężko, jeszcze całkiem odtłuszczone mogę pić ale tłuste jest dla mnie zabójcze, zwłaszcza jeśli wypiję wieczorem. Myślę więc, że nie całkiem jest takie zdrowe.;)

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11292 przez baszka
Replied by baszka on topic O:mleko - kto za, kto przeciw?
Ja czytałam, że mleko przyczynia się do chorób autoimmunologicznych i że jest ciężkostrawne i dorośli właściwie nie powinni go pić. Nie wiem czy tak rzeczywiście jest, bo wiadomo jak jest z badaniami; jedno mówi to, drugie tamto.:S Ale ja osobiście ograniczam mleko, piję tylko jogurty i czasami (rzadko) jem ser.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena