× Zdrowe odżywianie

odzwyczajanie od słodzenia

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #37543 przez lila76
Replied by lila76 on topic odzwyczajanie od słodzenia
Ja też przestałam słodzić herbatę, udało mi się odzwyczaić. Natomiast kawę to dosładzam troszkę :) Brak cukru nadrabiam czasami słodyczami, czekoladą, choć nie często.. :) Mimo wszystko odkąd przestałam słodzić, lepiej się czuję. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #37544 przez anka
Replied by anka on topic odzwyczajanie od słodzenia
O jejku, to dokładnie tak jak u mnie. :)

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #37582 przez KingaS
Replied by KingaS on topic odzwyczajanie od słodzenia
Najlepszym sposobem na rezygnacje z cukru jest jego stopniowe odsawianie. Jesli zrobisz to z dnia na dzien to wecej niz pewne ze szybko do tego wrocisz. Ja tak mialam, ze zawsze slodzilam herbate i stopniowo zmniejszalam ilosc tego cukru az wkoncu przestala mi smakowac herbata z cukrem i wszystko wydaje mi sie bardziej slodsze przez co odpycha mnie.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #37591 przez Sonia
Replied by Sonia on topic odzwyczajanie od słodzenia
U mnie też tak jest. Kiedyś słodziłam herbatę i kawę i jadałam mnóstwo słodyczy,po prostu potrzebowałam ich. A gdy przestałam słodzić napoje to nie dość, że pęd do słodyczy zanikł to jeszcze wszystkie wydają się mi za słodkie. ;)

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #37614 przez bogna
Replied by bogna on topic odzwyczajanie od słodzenia
To proste Soniu, dostarczasz cukier, trzustka produkcje insulinę do jego unieszkodliwienia i potem insulina domaga się następnej porcji cukru. Wystarczy przerwać ten łańcuch, by skończyć z wilczym apetytem na słodycze.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #37896 przez babinka
Replied by babinka on topic odzwyczajanie od słodzenia
Najlepiej się odzwyczajać stopniowo. Ja tak zrobiłam i nie miałam z tym problemu ;)

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #37917 przez Birma
Replied by Birma on topic odzwyczajanie od słodzenia
Najlepszy sposób aby oduczyć się słodzić herbate i kawe to po prostu dodać łyzeczkę miodu ;) a żeby ogolnie oduczyc sie jedzenia słodyczy najlepiej zastąpić je owocami, ja oduczyłam się słodzić herbate i kupuje zazwyczaj zieloną z opuncją i jest pyszna :) jeszcze dodać cynamon mniam ;) polecam

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena