× Zdrowe odżywianie

odzwyczajanie od słodzenia

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #6700 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Ja od kilku miesięcy nie słodzę kawy ani herbaty, a odzwyczaiłam się nagle ... po prostu stwierdziłam "od dziś nie słodzę" i już. Najpierw nie bardzo mi to szło i efekt był taki, że piłam więcej wody, co też wyszlo mi na zdrowie. Ale teraz stwierdziłam, że wszystkie ciasta pieczone wg standardowych przepisów są za słodkie i w efekcie modyfikuję przepis i cała rodzina na tym korzysta.:laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #6712 przez marzena
Replied by marzena on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
A domownicy nie narzekają, że za mało słodkie? Ja próbowałam tak robić, ale spotkałam się z gwałtownymi protestami.;)

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #6857 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
A ja u was jest z produktami o dużej zawartości cukru takie jak napoje gazowane, soki w kartonach? Jeśli chodzi o herbatę to czarnych nie słodzę. A zieloną wyczaiłam bardzo smaczną z miętą. A jeśli już muszę słodzić to zamiast cukru - miodem.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #11732 przez weronka
Replied by weronka on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Ja napojów gazowanych w ogóle nie pijam i nawet nigdy ich nie lubiłam. Piłam za to soki z kartoników ale te już odstawiłam jak zainteresowałam się składem i zobaczyłam, że są niewiele lepsze od tych lemoniad. ;) Teraz piję tylko wodę i różne herbaty, których zresztą nie słodzę. Pozwalam sobie na dosładzanie kawy, ale nie piję jej dużo. Do wszystkiego można się przyzwyczaić, trzeba tylko chcieć.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11742 przez kasienka30
Replied by kasienka30 on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Do gorzkiej kawy/herbaty dobrze zjeśc w takim wypadku jakieś słodkie ciastko lub kawałek czekolady czy batonik-wtedy nie odczujemy tak braku cukru w napoju.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11766 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Batonik mówisz ... hm, to chyba solidniejsza porcja cukru (+ tłuszcz) niż w samej słodzonej herbacie. ;)

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11768 przez kasienka30
Replied by kasienka30 on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Racja, ale chodziło oczywiście o jakiś niskokaloryczny;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena