× Zajęcia dzieci

Czym czyścicie uszka maluszków?

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43384 przez siaomi
Czym czyścicie uszka maluszków? was created by siaomi
Mam pewne wątpliwości. Do tej pory czyściłam bobo małżowinki patyczkami higienicznymi i ten sposób w zasadzie się sprawdzał. Ostatnio jednak doszły mnie słuchy, że absolutnie nie powinno się praktykować takich sposobów, bo to bardzo niebezpieczne i może wyrządzić wielką krzywdę. No i tutaj moje pytanie do was kochane kobietki- czym czyścicie uszka waszych dzieci? I czy z tymi patyczkami to naprawdę niebezpieczne? Nie ukrywam, że zdążyłam się już lekko zestresować i przerazić :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43389 przez jamaja
Replied by jamaja on topic Czym czyścicie uszka maluszków?

siaomi napisał: Mam pewne wątpliwości. Do tej pory czyściłam bobo małżowinki patyczkami higienicznymi i ten sposób w zasadzie się sprawdzał. Ostatnio jednak doszły mnie słuchy, że absolutnie nie powinno się praktykować takich sposobów, bo to bardzo niebezpieczne i może wyrządzić wielką krzywdę. No i tutaj moje pytanie do was kochane kobietki- czym czyścicie uszka waszych dzieci? I czy z tymi patyczkami to naprawdę niebezpieczne? Nie ukrywam, że zdążyłam się już lekko zestresować i przerazić :(

Z tego co ja wiem to można patyczkiem czyścić ale tylko małżowinę czyli ucho zewnętrzne. A broń Boże nie wciskać go do kanału słuchowego! I ja tak od zawsze czyszczę uszka dziecka.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43395 przez Lamara
Replied by Lamara on topic Czym czyścicie uszka maluszków?
Kochana patyczki to absolutnie zły pomysł. Radzę jak najszybciej zaprzestać takich praktyk. Można wyrządzić bobaskowi dużą krzywdę. Jest bardzo dużo środków przeznaczonych do pielęgnacji dziecięcych uszu, lepiej zainwestuj w nie zanim stanie się jakaś tragedia :(

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43398 przez jamaja
Mnie pediatra mówiła, że patyczkiem czyścimy ucho zewnętrzne czyli samą małżowinę.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43409 przez Lamara
Replied by Lamara on topic Czym czyścicie uszka maluszków?
No do samego zewnętrznego jeszcze tak, choć ja i tak bardziej skłaniam się ku wacikom lub kawałkowi waty, nasączonym jakimś środkiem przeznaczonym do czyszczenia właśnie. Z patyczkiem to jednak zawsze powstaje to ryzyko, że dziecko się poruszy, ten patyczek wejdzie głębiej i mnóstwo innych takich przypadków. No, ale co najważniejsze to żeby nie wpychać nic do środka tego ucha, tylko raczej przecierać tylko i wyłącznie małżowinę.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43423 przez siaomi
Replied by siaomi on topic Czym czyścicie uszka maluszków?
No to mnie zmartwiłyście dziewczyny... Chyba faktycznie najwyższy czas zmienić przyzwyczajenia. Lamara, wspominałaś o jakichś środkach- mogłabyś przybliżyć temat? Niestety kompletnie się na tym nie znam, a nie chciałabym żeby coś się stało maluchowi.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43453 przez jamaja
Z wacikami jest jeden mały problem. Otóż są za duże na malutkie uszko. I jeszcze drobiny z wacika mogą dostać się do kanału słuchowego. Dlatego wymyślono patyczki z końcówką owiniętą watką.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena