× Zajęcia dzieci

własne ozdoby choinkowe

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1951 przez karolina
Replied by karolina on topic O:własne ozdoby choinkowe
Ja w ubiegłym roku zaproponowałam dzieciom, żebyśmy udawali, że nie ma sklepów z gotowymi ozdobami choinkowymi. W efekcie dzieci same zrobiły wszelkie ozdoby i wykazały się nie tylko zdolnościami manualnymi ale i dużą kreatywnością (np. wymyśliły dzwoneczki z opakować po jajkach!). W efekcie choinka była piękna i nietuzinkowa, tylko lampki były kupne, bo nie zdecydowałabym się na prawdziwe świeczki (czy w ogóle jeszcze są?). W tym roku dzieci mnie zaskoczyły, bo zaproponowały, żeby bombki i inne ozdoby ze sklepu oddać już komuś, bo one chcą tylko choinki z własnymi ozdobami. Aniołków z masy solnej nie robiły (ale były z bibuły i przędzy bawełnianej) ale w tym roku zamierzają je robić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1988 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:własne ozdoby choinkowe
U mnie od wczoraj nie ma gdzie jeść, bo stół jadalny zamieniony przez dzieci na warsztat wytwórczy zabawek choinkowych. Praca tak wre, że trzeba będzie chyba kupić 2 choinki, albo kogoś obdarować ozdobami.

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #2002 przez milena
Replied by milena on topic O:własne ozdoby choinkowe
Moje dzieci też tyle naprodukowały ozdób przez jeden weekend, że będę musiała kupić ogromiastą choinkę. Najbardziej wyżywały się przy bombkach z wydmuszek. Nawet koleżanka córki, która ją akurat odwiedziła, również włączyła się do roboty i zapowiedziała, że będzie robić własne ozdoby w domu.

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #2027 przez kinga
Replied by kinga on topic O:własne ozdoby choinkowe
milena napisał:

... Najbardziej wyżywały się przy bombkach z wydmuszek...

A czym przyozdabiały te bombki, żeby nie myliły się z jajkami wielkanocnymi?

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #2033 przez milena
Replied by milena on topic O:własne ozdoby choinkowe
Oj, wszystkim co miały; i malowały i obtaczały w kleju i robiły malowidła posypując brokatem, i obklejały papierem. Córka uczy się robić na szydełku i nawet wymyśliła "ubranko" zrobione na szydełku. Dzieci mają tu rzeczywiście duże pole do wykazania się kreatywnością.

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #2062 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:własne ozdoby choinkowe
Hmm, zastanawiam się czy to "ozdoboróbstwo nie jest już chorobliwe. Samych aniołków jest tyle, że same wystarczyłyby do ozdobienia całkiem dużej choinki, a tu dzieci szykują się, by w weekend kontynuować pracę .... Nie chcę ich zrażać, lepsze to niż siedzenie przed telewizorem, ale co za dużo to niezdrowo ... i pomyśleć, że mocno główkowałam jak ich zachęcić do tej twórczości ... i teraz mam :huh:

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #2063 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:własne ozdoby choinkowe
Malkontentka jesteś. Zamiast cieszyć się, że dzieci chcą coś robić to narzekasz. Jak tego rzeczywiście jest za dużo to zasugeruj dzieciom mniejsze ozdoby, np. małe cudeńka można robić z orzeszków arachidowych (oczywiście w skorupkach).

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena