× Zajęcia dzieci

własne ozdoby choinkowe

Więcej
14 lata 3 tygodni temu #1828 przez paula321
własne ozdoby choinkowe was created by paula321
Pamiętam, że jak byłam dzieckiem to cały grudzień robiłam z rodzeństwem ozdoby choinkowe; łańcuchy z papieru, złocone szyszki, aniołki, bombki z wydmuszek itp. Czy teraz Wasze dzieci też robią ozdoby? Czy w dzisiejszych czasach, gdy moda dotarła również do dekoracji choinek, takie ręcznie wykonane ozdoby jeszcze mają sens?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 3 tygodni temu #1831 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:własne ozdoby choinkowe
oczywiście że maja sens tylko rodzice po pierwsze powinni zachęcić do tego dzieci a po drugie muszą pozwolic aby dziecko mogło zawiesic swoje ozdoby na choince bo dobrze wiesz, że niektórzy stroją choinkę na dany kolor i nie ma tam miejsca na takie dziwności. Moje dzieci są już duże i nie robią łańcuchów ale co roku robimy aniołki i gwiazdki z masy solnej.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1843 przez ewak
Replied by ewak on topic O:własne ozdoby choinkowe
Też jestem tego zdania. Ja, jako dziecko robiłam wspólnie z rodzeństwem ozdoby i potem sami ubieraliśmy choinkę, która wyglądała pewnie jarmarcznie ale dla nas, dzieci, była najwspanialsza. I o to chodzi, bo przecież choinkę stroimy głównie dla dzieci. Moje dzieci też robiły własne ozdoby i prześcigały się kto zrobi najpiękniejszą. Teraz także wnuki próbują swoich sił, wieszamy ich "dzieła" na wyeksponowanym miejscu choinki a one są z tego bardzo dumne i uważają, że bez ich wkładu choinka nie byłaby taka piękna. No i przez tą choinkową twórczość nastrój świąteczny tworzy się w większym stopniu w domu a nie w hipermarketach.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1852 przez justyna
Replied by justyna on topic O:własne ozdoby choinkowe
Moje dzieci nigdy nie lubiły robić ozdób choinkowych, ja zresztą też ich nie robiłam jak byłam dzieckiem. Poza tym uważam, że takie jarmarczne choinki, na których każda ozdoba jest od sasa do lasa, uczą dzieci tylko złego gustu. Lepiej niech od dziecka przyzwyczajają się do choinki ubranej ze smakiem.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu - 14 lata 2 tygodni temu #1859 przez marzena
Replied by marzena on topic O:własne ozdoby choinkowe
A czym wg ciebie jest ten "smak"? Czy nie mylisz go z modą?

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1860 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:własne ozdoby choinkowe
każdy ma inne zdanie na ten temat ja tam lubię jarmarczne choinki, chyba mam zły gust??? ale za to moje dzieci mają zdolności manualne

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1873 przez marzena
Replied by marzena on topic O:własne ozdoby choinkowe
no właśnie, a choinka ze swej natury jest jarmarczna, więc jeśli kontynuujemy tradycję strojenia choinki, niech będzie ona jarmarczna

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena