× Zajęcia dzieci

zajęcia muzyczne wbrew uzdolnieniom

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #14170 przez blondynka
zajęcia muzyczne wbrew uzdolnieniom was created by blondynka
Mój 11letni syn zapalił się do nauki gry na gitarze. Prawdopodobnie zachęcił go do tego kolega, który chodzi już na takie zajęcia. Problem w tym, że on w ogóle nie ma talentu muzycznego, można powiedzieć że wprost przeciwnie, nie ma absolutnie słuchu. :( I co mi radzicie? Posłać go czy wyperswadować mu to? Obawiam się, że jak będzie uczęszczał na te zajęcia to będzie to tylko powodem stresu. Na szczęście byłaby to mała 4-5 osobowa grupa, ale jednak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #14180 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:zajęcia muzyczne wbrew uzdolnieniom
Jak chce to daj mu szansę. Inaczej może pozostać mu żal do ciebie, że nie pozwoliłaś na naukę gry na gitarze i dlatego jest niemuzykalny. Ale zapowiedz, że to na próbę i jeśli po miesiącu będzie chciał zrezygnować to nie będziesz musiała płacić za cały semestr.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #14190 przez chuda
Replied by chuda on topic O:zajęcia muzyczne wbrew uzdolnieniom
Gdybyś to Ty go zmuszała do tych zajęć to rozumiałabym objekcje. Ale skoro dzieciak sam chce uczyć się tej gitary i potem dojdzie do wniosku, że to go nie bawi to po prostu sam zrezygnuje i nie będzie sprawy. ;)

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #14205 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:zajęcia muzyczne wbrew uzdolnieniom
Chyba macie rację, puszczę go na te lekcje, zwłaszcza że nie zobowiązują mnie do płacenia przez cały semestr. To prywatna nauczycielka z sąsiedztwa, uczyła najpoierw jednego, ten namówił następnego itd.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #14214 przez halina
Replied by halina on topic O:zajęcia muzyczne wbrew uzdolnieniom
Puść, puść. Ja znam przypadek, gdy dziewczyna uznawana przez wszystkich za antytalent muzyczny, pokazała swoje zdolności dopiero gdy zaczęła chodzić na lekcje gry na pianinie. ;)

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #14288 przez matylda
Replied by matylda on topic O:zajęcia muzyczne wbrew uzdolnieniom
No właśnie, tak bywa. Mój kolega z podstawówki uznawany był za całkowicie niemuzykalnego i rodzice posłali go na grę na flecie właśnie po to, by go umuzykalnić. I teraz kończy konserwatorium muzyczne! ;)

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #14370 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:zajęcia muzyczne wbrew uzdolnieniom
Mój wirtuozem z pewnością nie zostanie, ale już chodzi na tę gitarę i na razie jest zadowolony. ;)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena