× Zajęcia dzieci

pomoc dzieci

• Kaśka
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #8744 przez Kaśka
Replied by Kaśka on topic O:pomoc dzieci
Moje dzieci (8-10 lat) już zarabiają. Na razie "pracodawcami" są rodzice i rodzina, ale dzieci już kombinują jak wyjść z ofertą do sąsiadów.:laugh: Teraz pomagają np. przy koszeniu dużego trawnika, kosi mąż ale bez kosza więc idzie mu szybko, a dzieci grabią i wynoszą skoszoną trawę. I zdrowo i uczą się przedsiębiorczości. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8763 przez halina
Replied by halina on topic O:pomoc dzieci
No to jeszcze z 15 lat i będziesz miała przedsiębiorców w domu. Może uda ci się załatwić sobie pracę u nich po znajomości?:woohoo:

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8768 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:pomoc dzieci
Ja tez zgadzam się z tym ,że stałe obowiązki dzieci powinny w domu wykonywać bezpłatnie ale czasami można im zapłacić za jakieś prace dodatkowe -typu mycie samochodu ,okien ,prasowanie . Mój starszy syn w ubiegłym roku wymarzył sobie replikę kałasznikowa ( za 160 zł !!! ) i brakowało mu na nią kasy a ja nie chciałam mu tak po prostu dołożyć . Przez miesiąc prasował pranie i zarobił sobie :) A umiejętność prasowania zostanie mu na całe życie i na pewno się przyda :)

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8792 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:pomoc dzieci
I tak trzymać! U mnie od dawna samochód jest myty odpłatnie przez dzieci i same tego dopominają się wmawiając mi ciągle, że samochód jest brudny.:woohoo: Okien jeszcze nie myły ale i do tego dojdziemy. Podoba mi się za to prasowanie, którego sama nie cierpię. Zastanawiam się tylko czy 10-latkowi można już dawać taką robotę.:S W jakim wieku Twój syn zaczynał?

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8794 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:pomoc dzieci
chyba miał 12 lat i nie dawałam mu do prasowania skomplikowanych rzeczy ,ale z t-shirtami ,ściereczkami itp doskonale sobie radził :0

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8799 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:pomoc dzieci
No to ja chyba zacznę z wprawkami na ręcznikach. Normalnie nie prasuję ich, ale dla wprawy można, bo małe ryzyko, że coś przepali. Juz podniecam się na myśl, że wkrótce ktoś będzie mnie wyręczał z prasowaniem.:woohoo:

• kasiula
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #8818 przez kasiula
Replied by kasiula on topic O:pomoc dzieci
Faktycznie, dobrze nauczyć dziecko prasowania. U mnie syn od małego sam sprzątał swój pokój (oczywiście nieodpłatnie, ale w ramach domowych obowiązków). A w wieku 12 lat zaczął myć u siebie okna i jak miał 14 lat mył okna w całym domu, a rok później oferował usługę mycia sąsiadom i całkiem dobrze mu ten biznes wychodził.:woohoo: Ale na zmywanie naczyń nie mogłam go namówić a o prasowaniu nie pomyślałam.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena